RAPORT

Pogarda

Pod pretekstem jasełek uczniowie zrobili polityczny kabaret. Trwa dochodzenie

Jasełka wzbudziły wiele kontrowersji (fot. TT/MalaSycylia)
Jasełka wzbudziły wiele kontrowersji (fot. TT/MalaSycylia)

Najnowsze

Popularne

Prokuratura prowadzi dochodzenie w sprawie kontrowersyjnych jasełek, które w ubiegłym roku odbyły się w jednej z gdańskich szkół. Jak przekazała rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku prok. Grażyna Wawryniuk, dochodzenie zostało wszczęte w lutym 2023 r. i dotyczy obrazy uczuć religijnych. – Prokuraturę zawiadomiła Fundacja Lux Veritatis – wyjaśniła prok. Wawryniuk.

W ubiegłym roku tuż przed świętami Bożego Narodzenia w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Gdańsku odbyły się jasełka, które wzbudziły wiele kontrowersji. Nagranie z przedstawienia opublikowano w sieci.

Widać było na nim m.in. jak półnagi uczeń wcielający się w rolę Jezusa jest wożony po scenie na taczce, a uczniowie wcielający się w postaci Trzech Króli wręczają mu dary.

Wtargnęli do bazyliki św. Krzyża i leżeli przed ołtarzem. Aktywiści LGBT sprofanowali mszę

Para aktywistów LGBT wtargnęła w czasie mszy świętej do bazyliki św. Krzyża w Warszawie. Intruzi w sześciokolorowych płaszczach podeszli przed...

zobacz więcej

Wśród nich znalazły się m.in. maskotki, klawiatura i laptop, a także plakat, na którym widać napis „Bon 500+ od Boga”. Wręczający go uczeń mówił, że jest to „dar, który całą gospodarkę rozwali i ludem prostym pozwoli sterować”.


Przedstawienie skrytykował m.in. minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, który określił je jako obrzydliwe i „całkowicie demoralizujące”.


Sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa Gdańsk-Śródmieście.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej