RAPORT

Pogarda

Sensacja w Nantes! Wisła wydarła awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów

Wisła Płock sensacyjnie awansowała do ćwierćfinału Ligi Mistrzów (fot. Getty Images)
Wisła Płock sensacyjnie awansowała do ćwierćfinału Ligi Mistrzów (fot. Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Co za mecz, co za emocje! Po remisach w Płocku (32:32) i Nantes (25:25) o losach awansu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów decydowały rzuty karne. W tych więcej zimnej krwi zachowali wicemistrzowie Polski, którzy po raz pierwszy w historii awansowali do najlepszej ósemki rozgrywek!

Po remisie w Płocku (32:32) wielu kibiców i ekspertów zdążyło skreślić Wisłę. Nantes ma za sobą kapitalny sezon, w fazie grupowej ustępowało tylko wielkiej Barcelonie i Industrii Kielce (choć z oboma tymi drużynami wysoko prowadziło), a przed rewanżem u siebie najlepszy francuski zespół był wielkim faworytem.


Płocczanie już do 1/8 finału awansowali rzutem na taśmę, wygrywając nieoczekiwanie w ostatniej kolejce. Teraz dokonali czegoś znacznie większego. Sukces to tym większy, że do przerwy wicemistrzowie Polski przegrywali aż... 11:14. W końcówce wyszli na prowadzenie, mieli je nawet na kilka sekund przed końcem, ale po faulu w ataku wypuścili zwycięstwo. Na szczęście: co się odwlecze, to nie uciecze. Po raz pierwszy w historii płocczanie awansowali do ćwierćfinału, po raz pierwszy w historii Ligi Mistrzów zagrają w nim dwa polskie kluby. Piękny, piękny wieczór w Nantes i wspaniały sukces Wisły!


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej