RAPORT

Pogarda

„Rosjanie kontrolują 65 proc. Bachmutu”. Generał Milley podał, ilu walczy wagnerowców

Siły rosyjskie próbują zająć Bachmut od sierpnia 2022 r. (fot. Diego Herrera Carcedo/Anadolu Agency via Getty Images)
Siły rosyjskie próbują zająć Bachmut od sierpnia 2022 r. (fot. Diego Herrera Carcedo/Anadolu Agency via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

W Bachmucie na wschodzie Ukrainy walczy około 6 tys. zawodowych najemników z rosyjskiej Grupy Wagnera i około 20–30 tys. innych najemników tej formacji, w tym zwerbowanych w więzieniach – poinformował w środę przewodniczący Kolegium Połączonych Szefów Sztabów Sił Zbrojnych USA gen. Mark Milley.

Brutalne walki o Bachmut. „Mała rzeka wyznacza linię frontu”

Rosjanie mimo znaczących strat kontynuują próby przełamania ukraińskiej obrony na wschodzie i południu Ukrainy. Sztab Generalny Ukraińskich Sił...

zobacz więcej

„Prowadzą oni teraz działania bojowe głównie w Bachmucie. Jest to około 6 tys. prawdziwych najemników i przypuszczalnie kolejnych 20–30 tys. rekrutów, spośród których wielu zwerbowano w więzieniach” – powiedział generał, cytowany przez telewizję CNN. Milley wypowiadał się przed jedną z komisji Izby Reprezentantów. 

 

Jak dodał, Grupa Wagnera ponosi ogromne straty w rejonie Bachmutu. 


Amerykański think tank Instytut Studiów nad Wojną ocenia w najnowszej analizie, że wojska rosyjskie kontrolują obecnie 65 proc. Bachmutu. Najemnicy z Grupy Wagnera najprawdopodobniej zajęli terytorium zakładów AZOM na północy miasta. 


Siły rosyjskie próbują zająć Bachmut w obwodzie donieckim od sierpnia 2022 r. Prowadzone tam są obecnie najcięższe i najkrwawsze walki w wojnie Rosji z Ukrainą. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej