RAPORT

Pogarda

Wybrali Annę Moskwę. Minister wiceszefową międzynarodowej agencji

Minister Moskwa umieściła tweeta o swojej nominacji (fot. tt/@moskwa_anna)
Minister Moskwa umieściła tweeta o swojej nominacji (fot. tt/@moskwa_anna)

Najnowsze

Popularne

Polska minister klimatu i środowiska Anna Moskwa została wybrana na wiceprzewodniczącą Rady Zarządzającej Międzynarodowej Agencji Energetycznej – wynika z informacji zamieszczonej w mediach społecznościowych szefowej resortu klimatu.

„Fotowoltaika jest tak lubiana w Polsce”. Minister Moskwa o OZE

Ubiegły rok był dobry dla rozwoju odnawialnych źródeł energii, w tym dla fotowoltaiki. Myślę, że fotowoltaika jest tak lubiana w Polsce, bo lubimy...

zobacz więcej

„Dziękujemy za zaufanie. Obok przedstawicieli z Australii, Kanady i Holandii zostałam wybrana na wiceprzewodniczącą Rady Zarządzającej Międzynarodowej Agencji Energetycznej” – napisała w środę na Twitterze Anna Moskwa. Dodała, że agencja jest główną międzynarodową instytucją w energetyce. „To wyraz uznania dla polskiej polityki energetycznej, naszych osiągnięć i kierunków działań” – oceniła we wpisie. 


Międzynarodowa Agencja Energetyczna została utworzona w listopadzie 1974 r. w następstwie pierwszego światowego kryzysu naftowego. Polska jest członkiem MAE od 2008 r. MAE jest organizacją powołaną w ramach Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) w celu wdrożenia międzynarodowego programu energetycznego. 


Głównymi zadaniami MAE są: utrzymanie i poprawa systemów reagowania na wypadek przerw w dostawach ropy naftowej; promocja racjonalnych polityk energetycznych w kontekście globalnym poprzez współpracę z krajami niebędącymi członkami MAE, przemysłem i organizacjami międzynarodowymi; promocja współpracy międzynarodowej w zakresie technologii energetycznych; pomoc w integracji polityk energetycznych i ochrony środowiska. MAE prowadzi też przeglądy gotowości reagowania kryzysowego w państwach członkowskich i przeglądy polityk energetycznych oraz przygotowuje liczne analizy i publikacje z dziedziny energii (w tym flagowy World Energy Outlook). 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej