RAPORT

Pogarda

Kiedy rozpocznie się ukraińska kontrofensywa? Minister obrony Ukrainy mówi o planach

Minister obrony Ołeksij Reznikow mówił o ukraińskiej kontrofensywie (fot. Diego Herrera Carcedo/Anadolu/Getty)
Minister obrony Ołeksij Reznikow mówił o ukraińskiej kontrofensywie (fot. Diego Herrera Carcedo/Anadolu/Getty)

Najnowsze

Popularne

Ukraina przygotowuje się do wiosennej kontrofensywy, która powinna się rozpocząć na przełomie kwietnia i maja, poinformował minister obrony Ukrainy. Ołeksij Reznikow udzielił wywiadu estońskiemu kanałowi ERR. Według niego ofensywa mająca na celu deokupację części kraju planowana jest w kilku kierunkach jednocześnie. Minister jest przekonany, że ukraińskie wojsko będzie kontynuowało wyzwalanie tymczasowo okupowanych terytoriów.

Doradca Zełenskiego zdradza, kiedy Ukraińcy ruszą z kontrofensywą na Rosjan

Za około dwa miesiące nastąpi ukraińska kontrofensywa – powiedział doradca szefa Kancelarii Prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego Mychajło...

zobacz więcej

– Planowanie obejmuje kilka kierunków. To będzie zależało od tego, jaki jest najbardziej odpowiedni moment – przekazał Reznikow. Jak podkreślił, „wiele zależy od warunków pogodowych”.


– Wiosną nasza ziemia jest bardzo wilgotna. Można używać tylko pojazdów gąsienicowych. Myślę, że możemy je zobaczyć w ciągu tych dwóch miesięcy w kwietniu-maju – przekazał ukraiński minister obrony. 


Jak wskazują analitycy Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych, odparcie obecnych ataków Rosjan w obwodzie donieckim i uniemożliwienie im podjęcia szerszej ofensywy jest niezbędne, aby siły zbrojne Ukrainy mogły podjąć skuteczne działania kontrofensywne. Momentem jej podjęcia mógłby być okres końca roztopów.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej