RAPORT

Pogarda

Lubelska elektrociepłownia odchodzi od węgla [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

Elektrociepłownia Wrotków zmienia krajobraz miasta. Dobiega końca montaż dwóch 45-metrowych kominów – najbardziej charakterystycznych elementów nowej inwestycji, związanej z przechodzeniem zakładu z produkcji ciepła z węgla na gaz – informuje TVP3 Lublin.

Kolejny krok do powstania elektrowni atomowej w Pątnowie. Jest zgoda na powołanie spółki do jej budowy

GE i ZE PAK uzyskały zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na dokonanie koncentracji – podała w środę PGE. Oznacza to, że PGE i ZE PAK...

zobacz więcej

Nowa kotłownia zastąpi pracujące od lat 80. XX wieku kotły węglowe i spowoduje, że lubelska Elektrociepłownia Wrotków całkowicie zrezygnuje z produkcji ciepła z węgla. Niebawem rozpoczną się prace związane z posadowieniem oraz montażem urządzeń pomocniczych – kotłów, stacji gazowej, a także rurociągów wody sieciowej.


Koszt inwestycji to 85 mln zł, jej zakończenie zaplanowano na koniec tego roku.


ECL zabezpiecza ponad 60 proc. zapotrzebowania miejskiego systemu ciepłowniczego Lublina, w tym około 90 proc. ciepła wytwarzane jest w kogeneracji. Elektrociepłownia gwarantuje również bezpieczeństwo dostaw energii elektrycznej dla Lublina – moc elektryczna w pełni pokrywa maksymalne zapotrzebowanie miasta.


Twoje INFO - kontakt z TVP INFO


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej