RAPORT

Pogarda

Osunęła się ziemia i miasto zawisło nad przepaścią. Odczuwalne są wstrząsy [WIDEO]

W ostatnim czasie w rejonie miasta Buriticupu zawaliło się kilka dróg oraz kilkadziesiąt znajdujących się przy nich budynków (fot. tt/BT Mais)
W ostatnim czasie w rejonie miasta Buriticupu zawaliło się kilka dróg oraz kilkadziesiąt znajdujących się przy nich budynków (fot. tt/BT Mais)

Najnowsze

Popularne

Zamieszkane przez 70 tys. osób miasto Buriticupu w stanie Maranhao na północy Brazylii znalazło się nad przepaścią po licznych osunięciach ziemi wskutek ulewnych deszczów.

Ogromne osuwisko w Ekwadorze. Trwają działania ratownicze [WIDEO]

Co najmniej 16 osób zginęło w niedzielę wskutek osunięcia się ziemi spowodowanego przez ulewne deszcze w Andach w Ekwadorze – poinformowały...

zobacz więcej

Według lokalnych mediów jeden z kraterów, jaki pojawił się na granicy brazylijskiego miasta, ma objętość 600 m sześc. i głębokość ponad 70 m. 

 

– W związku z niespodziewanym pojawieniem się tej dziury przeprowadzona została akcja ewakuacji 27 rodzin z miejsca, które grozi zawaleniem – powiedział na antenie radia Mirante AM komendant lokalnej straży pożarnej Celio Roberto. 

 

Media odnotowują, że dzięki ewakuacji przeprowadzonej przy wsparciu helikopterów dotychczas udało się uniknąć strat ludzkich. 

 

Telewizja CNN ustaliła, że z powodu osunięć ziemi spowodowanych przez intensywne deszcze w ostatnich dniach ewakuowanych zostało kilkadziesiąt osób z terenów pięciu wsi w stanie Maranhao. 

 


Powołując się na stanową obronę cywilną, stacja podała, że w ostatnim czasie w rejonie miasta Buriticupu zawaliło się kilka dróg oraz kilkadziesiąt znajdujących się przy nich budynków

 

Cytowani przez CNN mieszkańcy Buriticupu boją się, że do zawalenia się ich miasta może dojść w każdej chwili, gdyż na jego terenie odczuwane są lekkie wstrząsy, a opady deszczu wciąż się utrzymują. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej