RAPORT

Pogarda

Przechwycono 12 ton nielegalnych odpadów na polsko-niemieckiej granicy

Funkcjonariusze KAS przechwycili 12 ton nielegalnych odpadów (fot. Lubuskie KAS)
Funkcjonariusze KAS przechwycili 12 ton nielegalnych odpadów (fot. Lubuskie KAS)

Najnowsze

Popularne

Funkcjonariusze lubuskiej KAS przechwycili w Świecku (Lubuskie) transport 12 ton nielegalnych odpadów. Na ciężarówce zamiast „zielonego” odpadu znajdowały się zmieszane śmieci – poinformowała w środę rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze Ewa Markowicz.

Agrounia wylała gnojówkę na rondzie Żołnierzy Niezłomnych

Na rondzie Żołnierzy Niezłomnych wylali gnojówkę rolnicy z Agrounii, protestujący przeciw „Piątce dla zwierząt”. Sytuację widzimy na fotografiach,...

zobacz więcej

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej skontrolowali jedną z ciężarówek na byłym przejściu granicznym. Zgodnie z dokumentacją i wyjaśnieniami kierowcy, na pace miała znajdować się folia rolnicza. Tak jednak nie było.


– Zamiast ekologicznego odpadu na naczepie były zmieszane śmieci: słoma, obornik, kawałki kolorowej folii i ziemia, a ze śmieci wyciekała brudna woda o nieprzyjemnym zapachu – przekazała rzeczniczka. Inspekcja ochrony środowiska uznała, że towar jest na tyle zanieczyszczony, że nie ma możliwości odzyskania odpadów w sposób ekologiczny. Dalszy przewóz śmieci został zatrzymany.


Teraz Główny Inspektorat Ochrony Środowiska zadecyduje ostatecznie o dalszych losach nielegalnego transportu. Kierowca ciężarówki dostał mandat za brak zgody na transport odpadów, a przewoźnik 12 tys. zł kary pieniężnej.Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej