RAPORT

Pogarda

Rosjanie nie wytrzymują, uciekają w głąb kraju. Co się dzieje przy granicy z Ukrainą?

W okolicach przygranicznych eksplodują pociski, przelatują rakiety, po ulicach jeżdżą czołgi i wozy bojowe – relacjonują media (fot. Pierre Crom/Getty Images)
W okolicach przygranicznych eksplodują pociski, przelatują rakiety, po ulicach jeżdżą czołgi i wozy bojowe – relacjonują media (fot. Pierre Crom/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Mieszkańcy rosyjskich obwodów graniczących z Ukrainą uciekają w głąb Rosji – informują niezależne media. Codziennie od kilku do kilkudziesięciu osób decyduje się wyjechać, ponieważ nie wytrzymuje nieustannego napięcia związanego z toczącą się w pobliżu wojną.

Eksplozje w Rosji. Płonie magazyn amunicji [WIDEO]

W nocy media społecznościowe obiegły zdjęcia pokazujące pożar w rosyjskim Biełgorodzie. „Wysadzony został skład amunicji” – informują media.

zobacz więcej

Serwis internetowy MASH poinformował, że ukraińsko-rosyjską granicę w obwodzie biełgorodzkim próbowały przerwać dwie uzbrojone grupy, poruszające się samochodami terenowymi. Doszło do wymiany ognia. Na początku marca w tym samym obwodzie doszło do podobnego incydentu. Odpowiedzialność za atak wzięli na siebie rosyjscy partyzanci z tak zwanego Rosyjskiego Korpusu.


Portale 7x7 i Horyzontalna Rosja napisały, że w związku z zagrożeniem wojną niemal opustoszała miejscowość Szebiekino. W okolicach miasteczka eksplodują pociski, przelatują nad nim rakiety i codziennie po ulicach jeżdżą czołgi i wozy bojowe, a przystanki autobusowe i witryny sklepów są zabezpieczone workami z piaskiem.


Według niezależnych dziennikarzy, w tym mieście jest coraz mniej ludzi, nie ma pracy i nikt nie odpoczywa. Rosyjscy komentatorzy niezależni zwracają uwagę, że prędzej czy później wojna zapuka do drzwi każdego agresora. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej