RAPORT

Pogarda

Przewoził w bagażniku prawdziwy arsenał. Nie miał zezwolenia

Przejęto m.in. 11 karabinów (fot. Polizei Dortmund)
Przejęto m.in. 11 karabinów (fot. Polizei Dortmund)

Najnowsze

Popularne

Policja z niemieckiego landu Nadrenia Północna-Westfalia złapała na autostradzie kierowcę z 11 karabinami, czterema pistoletami i kilkoma tysiącami sztuk amunicji w bagażniku – podała agencja AFP.

Zastrzelił dwa łosie. Myśliwy odpowie przed sądem

Przed Sądem Rejonowym w Zambrowie stanie myśliwy, któremu miejscowa prokuratura zarzuciła polowanie z naruszeniem przepisów karnych Prawa...

zobacz więcej

Mężczyzna został zatrzymany na autostradzie A44 w pobliżu Soest podczas prowadzonej na dużą skalę akcji kontrolnej – relacjonuje Deutsche Welle. Oprócz karabinów maszynowych i 6,8 tys. sztuk amunicji w bagażniku jego auta znaleziono także cztery pistolety oraz 192 tys. spłonek. Wszystko było nowe.


Podczas kontroli kierowca początkowo zaprzeczał, że przewozi broń. Dokumenty, które posiadał, potwierdzały jej legalny zakup w Holandii. Nie był jednak w stanie przedstawić zezwolenia na transport tych artykułów w Niemczech.


Broń i amunicja zostały skonfiskowane, a w sprawie mężczyzny wszczęto śledztwo – przekazała policja w Dortmundzie. Kierowca jest oskarżony o naruszenie ustawy o kontroli broni i ustawy o materiałach wybuchowych – podała DW.


Twoje INFO - kontakt z TVP INFO


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej