RAPORT

Pogarda

Walka z medialną nagonką. Apel Rady Programowej TVP

Rada wezwała wszystkich dziennikarzy i media o wypracowanie odpowiednich standardów (fot. TVP)
Rada wezwała wszystkich dziennikarzy i media o wypracowanie odpowiednich standardów (fot. TVP)

Najnowsze

Popularne

Apelujemy do wszystkich dziennikarzy i mediów o wypracowanie takich standardów, które przyczynią się do eliminacji znamion medialnej nagonki przy publikowaniu najważniejszych i najświeższych informacji – napisano w przyjętej w czwartek uchwale Rady Programowej TVP.

Hołownia porównuje PO do sekty. „Kościół Jednej Listy” [WIDEO]

Platformie Obywatelskiej spada, nam wszystkim spada, bo ludzie mają dość tej kłótni, absurdalnego napięcia, chcieliby zobaczyć konkretne propozycje...

zobacz więcej

W uchwale Rady Programowej TVP, podpisanej przez jej przewodniczącego Wojciecha Skurkiewicza, podkreślono, że „w ostatnich tygodniach byliśmy świadkami swoistej wojny, jaka przetoczyła się przez media w sprawie informowania widzów, czytelników oraz słuchaczy o sprawie pedofila”.


„Śledziliśmy wymianę opinii i newsów o tym, kto pierwszy i w jakich słowach sprawę upublicznił. W tym medialnym szumie zupełnie na dalszy plan zeszła kwestia faktycznego przestępcy i ofiary. Widzowie zostali zaangażowani w konflikt, agresja z pedofila-złoczyńcy została skierowana przeciw dziennikarzom i pracownikom stacji i mediów, którzy o sprawie informowali” – napisano w uchwale przyjętej na posiedzeniu 29 marca .


Rada Programowa TVP w imieniu reprezentowanych przez nią widzów zaapelowała „do wszystkich dziennikarzy, wszystkich mediów, mających przecież tak ogromny wpływ na kształtowanie postaw i opinii społecznych, by to bolesne doświadczenie stało się motywem do wypracowania takich standardów, które przyczynią się do eliminacji znamion medialnej nagonki przy publikowaniu najważniejszych i najświeższych informacji”.


Twoje INFO - kontakt z TVP INFO


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej