RAPORT

Pogarda

Aktor Jerzy S. spowodował kolizję po spożyciu alkoholu. Jest wyrok

Jerzy S. mówił, że żałuje tamtego zdarzenia i nigdy wcześniej nie prowadził pod wpływem alkoholu (fot. arch. PAP/Maciej Kulczyński)
Jerzy S. mówił, że żałuje tamtego zdarzenia i nigdy wcześniej nie prowadził pod wpływem alkoholu (fot. arch. PAP/Maciej Kulczyński)

Najnowsze

Popularne

Sąd Rejonowy dla Krakowa-Krowodrzy w wyroku nakazowym uznał aktora Jerzego S. winnym spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym w stanie po użyciu alkoholu i ukarał go grzywną w wysokości 3 tys. zł – podał w komunikacie Sąd Okręgowy w Krakowie.

Aktor Jerzy S. skazany. Potrącony motocyklista mówi o „manipulacji nagraniem” i groźbach

Znany aktor Jerzy S. skazany za potrącenie motocyklisty. Aktor nie przyszedł w środę do sądu, stawił się tam jednak poszkodowany. Pan Sławomir...

zobacz więcej

Wniosek do sądu o ukaranie Jerzego S. za spowodowanie kolizji 17 października 2022 r. skierowała policja 1 marca br. – Policjanci z Komisariatu IV Policji skierowali do Sądu Rejonowego dla Krakowa-Krowodrzy wniosek o ukaranie 75-latka za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. Jest to wykroczenie z art. 86 Kodeksu wykroczeń, par. 2 – powiedziała wtedy PAP Elżbieta Znachowska-Bytnar z zespołu prasowego komendy miejskiej policji.


Jak przekazało w środę biuro prasowe Sądu Okręgowego w Krakowie, po rozpoznaniu na posiedzeniu we wtorek w postępowaniu nakazowym sąd uznał obwinionego za winnego popełnienia czynu zarzucanego mu wnioskiem o ukaranie i na mocy art. 86 par. 2 kw wymierzył mu karę 3 tys. zł, a także zasądził od obwinionego na rzecz Skarbu Państwa koszty sądowe.


Wyrok nakazowy jest nieprawomocny. Od wyroku nakazowego może zostać złożony sprzeciw. Prawo do złożenia sprzeciwu przysługuje obwinionemu i oskarżycielowi, w terminie siedmiu dni od doręczenia tego wyroku” – wskazano w komunikacie.


1 marca Sąd Rejonowy dla Krakowa-Krowodrzy uznał Jerzego S. za winnego prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Aktor otrzymał zakaz prowadzenia samochodu przez trzy lata, karę grzywny w wysokości 12 tys. zł oraz 6 tys. zł wpłaty na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Ma też zapłacić prawie 4,3 tys. zł tytułem postępowania kosztów sądowych. Wyrok nie jest prawomocny.

Znany aktor skazany. Ujawniono, jakie dochody ma Jerzy S.

Krakowski sąd skazał w środę znanego aktora Jerzego S. za prowadzenie auta pod wpływem alkoholu. Wymierzył celebrycie karę zakazu prowadzenia...

zobacz więcej

Średni stopień szkodliwości czynu społecznego


Wysokość kary sąd ustalił na podstawie średniego stopnia szkodliwości czynu społecznego oraz na podstawie stanu majątkowego oskarżonego oraz wysokości miesięcznego dochodu aktora, a także uwzględniając jego podeszły wiek.


Jerzy S. 17 października 2022 r., prowadząc samochód marki Lexus miał doprowadzić do kolizji z 44-letnim motocyklistą. Jak się okazało, miał około 0,7 promila alkoholu w organizmie.


Wyjaśniając sprawę, aktor wskazywał m.in., że 17 października 2022 r. wypił trzy, cztery lampki wina do obiadu. Zapomniał o umówionym na ten dzień wywiadzie z dziennikarzem. Czując się dobrze i w przekonaniu, że alkoholu nie ma w organizmie, wyjechał bocznymi drogami – z powodu remontu ul. Królowej Jadwigi – na spotkanie z dziennikarzem. Aktor tłumaczył, że najpierw odjechał z miejsca zdarzenia, ponieważ nie poczuł, aby spowodował kolizję i by zranił motocyklistę, który – jak wspominał – krzyczał i nie wyglądał na poszkodowanego. Jak podkreślił, miał wrażenie, że krzyczący obcy mężczyzna może go zaatakować.


Twoje INFO - kontakt z TVP INFO


Jerzy S. zaznaczył, że żałuje tamtego zdarzenia i nigdy wcześniej nie prowadził pod wpływem alkoholu. Zauważył też, że miał rozładowany aparat słuchowy w prawym uchu, co dodatkowo sprawiło, że nie widział, o co dokładnie chodziło na początku po zdarzeniu 17 października. Także po kolizji aktor wydał publiczne oświadczenie, w którym przepraszał.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej