RAPORT

Pogarda

Morawiecki: Poleciłem, by rząd opracował przepisy, które ograniczą napływ ukraińskiego zboża do Polski

Mateusz Morawiecki (Fot. PAP/Marcin Obara)
Mateusz Morawiecki (Fot. PAP/Marcin Obara)

Najnowsze

Popularne

„Na dzisiejszej Radzie Ministrów poleciłem, by rząd jak najszybciej opracował przepisy, które mają ograniczyć napływ ukraińskiego zboża do Polski” – napisał premier Mateusz Morawiecki w mediach społecznościowych. Jak podkreślił, „interes polskiego rolnictwa zawsze jest najważniejszy dla rządu Prawa i Sprawiedliwości!”.

Ograniczenie wpływu ukraińskiego zboża do Polski. Rząd wprowadzi nowe przepisy

Zleciłem wprowadzenie przepisów, które będą pozwalały ograniczyć wpływ zboża ukraińskiego do Polski – powiedział premier Mateusz Morawiecki. Szef...

zobacz więcej

„Musimy pomagać Ukrainie w transporcie i sprzedaży zboża do krajów spoza UE, bo zapobiega to kryzysowi głodu w Afryce, na Bliskim Wschodzie i zapewnia im źródła dochodu, ale nie może się to odbywać kosztem polskich rolników i rynków lokalnych” – podkreślił szef rządu.


„Zleciłem odpowiednie działania szefowi Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wicepremierowi Henrykowi Kowalczykowi” – dodał.


Premier przypomniał, że podczas zeszłotygodniowej Council of the European Union uzgodnił z innymi premierami, że „przekażemy też list z żądaniem natychmiastowego działania w tym zakresie do szefowej European Commission Ursuli von der Leyen”.Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej