RAPORT

Pogarda

Przyjaciel Putina straci jacht. Zacumował na Karaibach

Guriew za pośrednictwem pełnomocnika zaprzecza, że jest właścicielem jachtu (fot. Excellence Riviera)
Guriew za pośrednictwem pełnomocnika zaprzecza, że jest właścicielem jachtu (fot. Excellence Riviera)

Najnowsze

Popularne

Rząd położonego na Karaibach państwa Antigua i Barbuda zdecydował, że zlicytuje luksusowy jacht, który cumuje w stołecznym porcie – St. John's. Jego właścicielem, jak przypuszczają lokalne władze, jest rosyjski oligarcha Andriej Guriew działający w branży nawozów fosforowych.

Zatonął jacht rosyjskiego oligarchy. Był wart 50 mln dolarów [WIDEO]

W weekend media obiegła informacja, że u wybrzeży Włoch zatonął luksusowy jacht. Teraz niezależny portal NEXTA przekazał, że jednostka należała do...

zobacz więcej

Jacht o nazwie Alfa Nero dotarł do St. John's ponad 18 miesięcy temu z liczącą 41 członków załogą. 


Z informacji wydawanego w karaibskim państwie dziennika „Daily Observer” wynika, że rząd Gastona Browne ogłosi w najbliższych dniach datę licytacji jachtu, który – jak dotychczas twierdziły lokalne władze – może należeć do rosyjskiego oligarchy Andrieja Guriewa, uważanego za przyjaciela prezydenta Rosji Władimira Putina. 


Działający w branży nawozowej Guriew za pośrednictwem pełnomocnika zaprzecza, że jest właścicielem luksusowego jachtu, który karaibski rząd zamierza zlicytować za co najmniej 81 mln dol. 


„Guriew jedynie od czasu do czasu pływał tą jednostką”, napisał w odpowiedzi na zapytanie karaibskiego rządu przedstawiciel rosyjskiego oligarchy. 


Z informacji „Daily Observer” wynika, że na jachcie wciąż przebywa pięciu członków załogi, których utrzymują władze Antigua i Barbuda. 


16 marca biuro prasowe rządu premiera Gastona Browne zapowiedziało, że licytacja jachtu Alfa Nero zostanie ogłoszona najpóźniej do końca marca. 


Licząca 80 m długości jednostka jest wyposażona m.in. w basen, salon fryzjerski oraz w siłownię. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej