RAPORT

Pogarda

Ograniczenie wpływu ukraińskiego zboża do Polski. Rząd wprowadzi nowe przepisy

Najnowsze

Popularne

Wypracowanie odpowiednich zasad, które będą pozwalały na ograniczenie napływu ukraińskiego zboża do Polski ma przygotować wicepremier i minister rolnictwa Henryk Kowalczyk – poinformował premier Mateusz Morawiecki po posiedzeniu Rady Ministrów.

Kowalczyk: Ukraińskie zboże nie zalewa polskiego rynku

Minister rolnictwa Henryk Kowalczyk rozmawiał w „Gościu wiadomości” o rynku zboża. Zdaniem ministra następne półrocze może być trudne na światowych...

zobacz więcej

Szef rządu dodał, że podczas ostatniej Rady Europejskiej uzgodnił „z premierami kilku krajów Unii Europejskiej – tych, które graniczą z Ukrainą – że przekażemy list do przewodniczącej Ursuli von der Leyen, do Komisji Europejskiej, z żądaniem natychmiastowego działania”. 

  

– Chcę jednoznacznie powiedzieć, że poleciłem panu premierowi Kowalczykowi wypracowanie odpowiednich zasad, bardzo szybko, które nie tylko pozwolą nam upłynnić część zboża, które zostało zgromadzone w Polsce, to znaczy sprzedać w północnej Afryce, na Bliskim Wschodzie – tam gdzie zresztą to zboże miało trafiać, ale również wprowadzenie odpowiednich przepisów, zapisów, które będą pozwalały ograniczyć wpływ zboża ukraińskiego do Polski – powiedział Morawiecki. 

  

To zboże dzisiaj destabilizuje nasz rynek. My sobie z tego zdajemy sprawę i dlatego pan minister rolnictwa i rozwoju wsi dostał jednoznaczne zadanie, aby ograniczyć ten wpływ zboża – dodał. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej