RAPORT

Pogarda

Rosjanin rozebrał się na świętej górze. Zostanie deportowany

Góra Agung, najwyższy szczyt Bali, jest według wierzeń hinduistów zamieszkana przez bogów (fot. Ulet Ifansasti/Getty Images)
Góra Agung, najwyższy szczyt Bali, jest według wierzeń hinduistów zamieszkana przez bogów (fot. Ulet Ifansasti/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Rosjanin, który rozebrał się i pozował do zdjęć na świętej górze Agung na Bali, zostanie deportowany z Indonezji – podała w środę BBC. To kolejny przypadek oburzającego miejscową ludność, nielegalnego zachowania przybyszów z kraju Putina na tropikalnej wyspie.

Rosjanie mają dość? Wystrzelił popyt na internetowe kursy mistycyzmu

Kursy mistycyzmu online notują blisko 20-krotny wzrost popularności wśród Rosjan – wynika z danych dostarczonych przez firmy komunikacyjne....

zobacz więcej

Góra Agung, najwyższy szczyt Bali, jest według wierzeń hinduistów zamieszkana przez bogów. Zdjęcie mężczyzny pozującego tam ze spodniami opuszczonymi do kostek stało się popularne w internecie w ubiegłym tygodniu – wyjaśnia BBC.


Rosjanin, przedstawiony tylko imieniem Jurij, przeprosił za swoje zachowanie, ale lokalni urzędnicy określili je jako niedopuszczalne. Po deportacji będzie miał zakaz wjazdu do Indonezji przez co najmniej sześć miesięcy.


„Mała Moskwa” na Bali


„Naruszył normy i nie okazał szacunku dla naszej kultury” – powiedział dziennikowi „Jakarta Post” szef Biura ds. Prawa i Praw Człowieka Bali Anggiat Napitupulu.


Nie był to pierwszy przypadek irytującego mieszkańców zachowania Rosjan na Bali. Dziennik „Wall Street Journal” informował niedawno, że po rozpoczęciu przez Rosję inwazji na Ukrainę na wyspie utworzyła się „mała Moskwa” złożona z Rosjan, którzy nie chcą wracać do kraju.

„Mała Moskwa” na Bali. Rosjanie łamią prawo, tubylcy żądają reakcji władz

Od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę dziesiątki tysięcy Rosjan przybyły na tropikalną wyspę Bali, a wielu z nich nie wróciło do kraju. Łamią...

zobacz więcej

Według danych przytaczanych przez gazetę od wybuchu wojny dziesiątki tysięcy Rosjan przybyły na Bali, a wielu z nich nie wyjechało, łamiąc przepisy wizowe. Niektórzy nielegalnie podejmują pracę, co irytuje lokalną społeczność.


Gubernator Bali Wayan Koster poprosił rząd centralny o pozbawienie Rosjan, ale także Ukraińców, możliwości kupowania wiz po przyjeździe do Indonezji. Choć liczba turystów z Ukrainy również wzrosła, było ich siedem razy mniej niż Rosjan, a gniew tubylców dotyczy w znacznej mierze przybyszów z kraju Putina, którzy już wcześniej znani byli z ekscesów.


BBC przytacza przykład oburzenia, jakie wywołało krążące w internecie w 2021 r. nagranie rosyjskiej pary uprawiającej seks na górze Batur, innym świętym szczycie Bali. Brytyjska stacja przypomina też, że w ubiegłym roku za tańczenie nago na tej górze z Indonezji deportowano kanadyjskiego aktora Jeffreya Craigena.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej