RAPORT

Pogarda

Policyjny pościg za motocyklistą. Był pijany i poszukiwany

Mężczyzna wjechał w polną drogę, porzucił motocykl i zaczął uciekać pieszo (fot. Policja)
Mężczyzna wjechał w polną drogę, porzucił motocykl i zaczął uciekać pieszo (fot. Policja)

Najnowsze

Popularne

Pijany motocyklista uciekał przed policją, po czym porzucił jednoślad i uciekał pieszo. Okazało się, że 39–letni mężczyzna był poszukiwany, kierował MZ, mając ponad promil alkoholu w organizmie, a motocykl nie miał ważnych badań technicznych i ubezpieczenia OC.

17-latek za oszustwo przy zakupie kanapki może trafić do więzienia

Nawet osiem lat więzienia może grozić 17-latkowi, który w jednym z mieleckich sklepów nakleił na kanapkę z bagietki naklejkę „-50%” zapłacił za nią...

zobacz więcej

Jak poinformowała oficer prasowa rzeszowskiej policji asp. szt. Magdalena Żuk, do zatrzymania pijanego motocyklisty doszło w okolicach Dynowa w pow. rzeszowskim. Policyjny partol zwrócił uwagę na motocyklistę, który nie miał założonego obowiązkowego kasku ochronnego. 

 

– Policjanci rozpoznali kierującego, ponieważ mężczyzna był przez nich poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Jeden z policjantów wydał motocykliście polecenie do zatrzymania się, które ten zignorował; gwałtownie przyśpieszył i zaczął odjeżdżać w kierunku Błażowej – relacjonowała asp. szt. Żuk. 

 

Funkcjonariusze używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych podjęli pościg za uciekającym motocyklistą. 

 

Zaczął uciekać pieszo


– Po przejechaniu około 500 metrów mężczyzna wjechał w polną drogę, porzucił motocykl i zaczął uciekać pieszo. Po przebiegnięciu kilkuset metrów funkcjonariusze zatrzymali go – przekazała oficer prasowa. 

Nie chciał płacić za autostradę. Chytry 80-latek znalazł sposób

Przez dwa lata pensjonariusz domu spokojnej starości koło Rzymu jeździł za darmo autostradą. Teraz musi zapłacić za te przejazdy 4 tysiące euro....

zobacz więcej

Okazało się, że za 39-letnim mieszkańcem powiatu rzeszowskiego Sąd Rejonowy w Rzeszowie wydał nakaz doprowadzenia do zakładu karnego, ponieważ mężczyzna ma do odbycia zastępczą karę pozbawienia wolności w wymiarze 100 dni. 

 

– Ma to związek z niezapłaconą karą grzywny za popełnione przestępstwo dotyczące kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości – wyjaśniła funkcjonariuszka. 

 

Dodała jednocześnie, że podczas sprawdzania stanu trzeźwości motocyklisty okazało się, że ma on ponad promil alkoholu w organizmie, „a »MZ–tka«, którą kierował, nie posiada ważnych badań technicznych ani ubezpieczenia OC”.

 

39-latek odpowie przed sądem za popełnione przestępstwa: niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. 

 

Nie ominą go również konsekwencje za popełnione wykroczenia – zapewniła oficer prasowa. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej