RAPORT

Pogarda

Śmierć ks. Blachnickiego. „Rosyjski cień prześladowczyni wielkiego kapłana”

Ks. Franciszek Blachnicki (fot. Henryk Przondziono / Gość Niedzielny / Forum)
Ks. Franciszek Blachnicki (fot. Henryk Przondziono / Gość Niedzielny / Forum)

Najnowsze

Popularne

„Rosyjski cień prześladowczyni ks. Blachnickiego” przybliża w najnowszym wydaniu „Gazeta Polska”. Tygodnik opisuje, jak wygląda „działalność i kadry stowarzyszenia założonego przez Jolantę Lange vel Gontarczyk – agentkę SB, która inwigilowała i niszczyła zamordowanego w 1987 r. ks. Franciszka Blachnickiego”.

Ks. Blachnicki został zamordowany. Przed śmiercią inwigilowało go małżeństwo Gontarczyków

Prokuratura ujawniła, że ze śledztwa dot. śmierci ks. Franciszka Blachnickiego wynika, iż założyciel Ruchu Światło-Życie został w 1987 r....

zobacz więcej

„Podczas białoruskiego ataku hybrydowego Pro Humanum sugerowało, że trzeba »zdemilitaryzować« polskie granice. Niedawno stowarzyszenie zorganizowało spotkanie na temat granicznego kryzysu »uchodźczego«, w którym wzięła udział proputinowska »badaczka« legitymizująca wybory w Rosji i współpracowniczka znanego rosyjskiego portalu. Szefową Komisji Rewizyjnej Pro Humanum jest zaś publicystka proputinowskiego Sputnika, która jeszcze niedawno była przyjmowana przez rzeczniczkę Ławrowa” – wskazuje „GP”.

 

Agentka SB inwigilowała ks. Blachnickiego

 

„Tak wygląda działalność i kadry stowarzyszenia założonego przez Jolantę Lange vel Gontarczyk – groźną płatną agentkę SB, która inwigilowała i niszczyła zamordowanego w 1987 r. ks. Franciszka Blachnickiego” – podkreślono.

 

Tygodnik pyta więc w tytule artykułu: „Pro Humanum czy Pro Russianum?”.

 

„W ostatnich dniach w mediach mamy do czynienia z kampanią oszczerstw pod adresem Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego Pro Humanum i jej wiceprezeski. (…) Zarząd Stowarzyszenia Pro Humanum zdaje sobie sprawę, iż te ataki są elementem szerszej kampanii nienawiści wymierzonej w środowiska zaangażowane w walkę o równe prawa obywatelskie oraz przeciwdziałanie dyskryminacji” – przypomina „GP” oświadczenie z 17 marca 2023 r.

 

Czytaj także: Może mieć związek z zabójstwem ks. Blachnickiego. Jolanta Lange jest nieuchwytna

 

Jak wskazuje „Gazeta Polska”, „to reakcja Pro Humanum na najnowsze informacje dotyczące przyczyn śmierci ks. Franciszka Blachnickiego i przypomnienie przez media haniebnej roli Jolanty Gontarczyk w inwigilacji i niszczeniu tego wielkiego kapłana”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej