RAPORT

Pogarda

Skarga na pełnomocnika Filiks. W TVN24 insynuował nt. publikacji o pedofilu z PO

Adwokat Mikołaj Marecki (fot. Youtube/WINI x MIKOŁAJ MARECKI - rozmowa | ... grypsować czy nie?)
Adwokat Mikołaj Marecki (fot. Youtube/WINI x MIKOŁAJ MARECKI - rozmowa | ... grypsować czy nie?)

Najnowsze

Popularne

Prokuratura Okręgowa w Szczecinie złożyła skargę do Okręgowej Rady Adwokackiej na mec. Mikołaja Mareckiego, pełnomocnika posłanki Magdaleny Filiks, który w wypowiedzi dla TVN24 sugerował, że prokuratura mogła być źródłem przecieku o sprawie pedofila z Platformy Obywatelskiej – donosi „Gazeta Wyborcza”. W tym samym programie mężczyzna skłamał również na temat publikacji tvp.info.

Pedofilia w PO. Dziennikarz ujawnia: Powiedziała mi o tym osoba ze szczecińskiej Platformy

W mediach pojawiły się kłamliwe informacje, jakobym ujawnił dane osobowe ofiar pedofila; nic takiego nie miało miejsca. Jedyną rzeczą, którą...

zobacz więcej

Na początku marca posłanka KO Magdalena Filiks poinformowała o śmierci swojego syna Mikołaja. Opozycyjni politycy i niektóre media starają się połączyć ją z ujawnieniem przez Radio Szczecin artykułu o pedofilu. 

 

Chodzi o sprawę Krzysztofa F., byłego pełnomocnika marszałka województwa zachodniopomorskiego ds. zwalczania uzależnień. Został prawomocnie skazany 14 grudnia 2021 r. za dopuszczenie się innej czynności seksualnej z małoletnim. Krzysztof F. był też oskarżony m.in. o udzielenie narkotyków małoletniej. 

 

W grudniu 2022 r. Radio Szczecin informowało, że poszkodowanymi przez F. były „dzieci znanej parlamentarzystki”. 

 

Informacja ta była podawana w wielu mediach (m.in. w „Super Expressie”, portalach NaTemat, Onet i Gazeta.pl.), powoływały się na ustalenia szczecińskiej rozgłośni. Za Radiem Szczecin poinformował o tej sprawie również portal tvp.info, fałszywie oskarżany przez niektórych polityków i media o to, że jako pierwszy opublikował tę informację. 

Pełnomocnik Filiks: Nie twierdziliśmy, że samobójstwo spowodowały media. Każdy 15-latek ma swoje problemy

Nigdy nie twierdziliśmy, że Mikołaj popełnił samobójstwo z powodu publikacji Radia Szczecin i hejtu, który się na niego wylał. Te fakty połączyła...

zobacz więcej

Tekst na portalu tvp.info o Krzysztofie F. ukazał się ponad godzinę po publikacji Radia Szczecin. Wyjaśniamy to w tym artykule.


Śledztwo ws. śmierci syna Filiks


Śledztwo w sprawie śmierci syna posłanki KO prowadzi szczecińska prokuratura okręgowa, która – jak ujawniła „Gazeta Wyborcza” – złożyła skargę do Okręgowej Rady Adwokackiej w Szczecinie na pełnomocnika posłanki Filiks mec. Mikołaja Mareckiego. 

 

Gazeta podaje, że chodzi o to, iż mecenas w wypowiedzi dla stacji TVN24 zasugerował, że to właśnie prokuratura mogła być źródłem przecieku o sprawie Krzysztofa F. 

 

– Skarga została sporządzona przez zastępcę prokuratora okręgowego w Szczecinie i dotyczyła moich rzekomo nierzetelnych wypowiedzi w programie „Fakty po faktach” w telewizji TVN24 – powiedział gazecie mec. Mikołaj Marecki.


 Chodzi o wypowiedź z 9 marca br. – Nikogo za rękę złapać nie mogliśmy, natomiast zdroworozsądkowo łącząc fakty można wskazać jako źródło, w opinii oczywiście można wskazać prokuraturę – powiedział wtedy Marecki. W tej samej rozmowie adwokat skłamał również, że TVP Info poinformowało o pedofilu Krzysztofie F. „dwie minuty wcześniej” niż Radio Szczecin.

Kto pierwszy podał informację o Krzysztofie F.? Demaskujemy fake news TVN [WIDEO]

Wielokrotnie powtarzane kłamstwo ma się stać prawdą. Z takiego założenia zdają się wychodzić przedstawiciele Platformy Obywatelskiej, a także...

zobacz więcej

– Niezwłocznie na tę skargę odpowiedziałem, uważam, że jest ona całkowicie bezzasadna. Nie stwierdziłem, że przeciek niejawnych informacji na pewno nastąpił w prokuraturze, lecz mówiłem, że jest to najbardziej prawdopodobne źródło przecieku. Stuprocentowej pewności oczywiście nie mamy – dodał. 

 

Duklanowski: O pedofilu powiedziała mi osoba ze szczecińskiej PO


Marecki zapowiedział też, że sam złoży w prokuraturze zawiadomienie „o możliwości popełnienia przestępstwa ujawnienia informacji z utajnionego postępowania, w tym danych ofiar pedofila, przez prorządowych dziennikarzy”. 

 

Przypomnijmy, jak informował Tomasz Duklanowski, autor publikacji o pedofilu, na sprawę Krzysztofa F. natrafił przypadkiem. 

 

Powiedziała mi o tym osoba, która jest związana ze szczecińską Platformą i zna to środowisko. Przekazała mi, że jest to sprawa znana wielu osobom w tych kręgach. Na początku nie wiedziałem, czy to prawda, czy mam do czynienia z plotkami. Zacząłem to sprawdzać. Udało mi się potwierdzić u drugiego źródła, że taka sytuacja miała miejsce. Potem zweryfikowałem wiedzę u rzecznika prasowego sądu, który to potwierdził i poinformował mnie o szczegółach na temat zatrzymania Krzysztofa F. – informował. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej