RAPORT

Pogarda

Kijów apeluje do Rosjan, by nie adoptowali „skradzionych” ukraińskich dzieci

Za nielegalnie deportowane uważa się obecnie 19 514 ukraińskich dzieci (fot.  Chris McGrath/Getty Images)
Za nielegalnie deportowane uważa się obecnie 19 514 ukraińskich dzieci (fot. Chris McGrath/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Wicepremier Ukrainy Iryna Wereszczuk wezwała Rosjan, by nie adoptowali dzieci, które zostały w czasie wojny „skradzione” na Ukrainie i wywiezione do Rosji – podała Agencja Reutera. Prędzej czy później będziecie musieli za to odpowiedzieć – dodała.

Putin prześladuje także Rosjan. Koszmar dziewczynki i jej ojca z powodu rysunku

Sąd w obwodzie tulskim w zachodniej części Rosji skazał we wtorek na dwa lata kolonii karnej Aleksieja Moskalowa, ojca 13–letniej dziewczynki,...

zobacz więcej

„Zdecydowanie zalecam obywatelom Rosji, aby nie adoptowali ukraińskich sierot, które zostały nielegalnie wywiezione z tymczasowo okupowanych terytoriów Ukrainy” – napisała na Telegramie Wereszczuk. 

 

„Jeszcze raz przypominam wszystkim rosyjskim tzw. rodzicom adopcyjnym i „opiekunom”: prędzej czy później będziecie musieli za to odpowiedzieć” – dodała. 

 

W marcu Międzynarodowy Trybunał Karny (MTK) wydał nakaz aresztowania rosyjskiego dyktatora Władimira Putina i Marii Lwowej-Biełowej, rosyjskiej komisarz ds. praw dziecka, oskarżając ich o zbrodnię wojenną polegającą na nielegalnym deportowaniu setek dzieci z Ukrainy. 

 

Według ukraińskiego ministerstwa ds. reintegracji terenów okupowanych, za nielegalnie deportowane uważa się obecnie 19 514 ukraińskich dzieci. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej