RAPORT

Pogarda

Biden: Retoryka Putina jest niebezpieczna

Prezydent Joe Biden (fot. PAP/EPA/Ken Cedeno / POOL)
Prezydent Joe Biden (fot. PAP/EPA/Ken Cedeno / POOL)

Najnowsze

Popularne

Prezydent Joe Biden powiedział, że zapowiedzi Władimira Putina dotyczące rozmieszczenia taktycznej broni nuklearnej na Białorusi są „niepokojące”. Odpowiadając na pytanie korespondenta Polskiego Radia stwierdził, że „retoryka prezydenta Rosji jest niebezpieczna”.

Znów masakra w USA. Biden chce zakazać sprzedaży karabinów szturmowych

Kolejna tragiczna strzelanina w Stanach Zjednoczonych. W szkole podstawowej w Nashville w stanie Tennessee zginęła trójka dzieci i troje dorosłych....

zobacz więcej

Amerykański przywódca zaznaczył, że nie dostrzeżono dotąd żadnych oznak przeniesienia broni nuklearnej przez Rosję. – Jeszcze tego nie zrobili – stwierdził Biden.


Wcześniej Putin ogłosił, że przekazano już Białorusi między innymi 10 samolotów, które mogą przenosić pociski jądrowe, a do 1 lipca w tym kraju mają zostać zbudowane magazyny do przechowywania taktycznej broni jądrowej. Dyktator zaznaczył, że nie będzie to przekazanie broni jądrowej Mińskowi, lecz tylko rozmieszczenie jej na terytorium Białorusi.


Twierdził przy tym, że rozmieszczenia taktycznych rakiet jądrowych na Białorusi od dawna domagał się Alaksandr Łukaszenka, zwracając uwagę, że jego kraj graniczy z Polską i innymi państwami NATO.


Niepewność na rynku bankowym


Prezydent USA ocenił również, że niepewność w sektorze bankowym wywołana upadłością Silicon Valley Bank jeszcze się nie skończyła. Pytany o sprawę przez dziennikarzy na lotnisku podczas wizyty w Karolinie Północnej Biden stwierdził, że zrobił tak dużo, jak tylko mógł przy dostępnych mu narzędziach, by przywrócić zaufanie do systemu bankowego, ale dodał, że to „jeszcze nie koniec”.


– To jeszcze nie koniec, bardzo uważnie się temu przyglądamy – powiedział Biden. Później zapewnił, że sytuacja jest pod kontrolą

W poniedziałek First Citizens Bank ogłosił, że kupi przejęty przez państwo po upadłości Silicon Valley Bank, którego zapaść spowodowała niepewność na rynku. Transakcja wsparta przez federalnego regulatora spowodowała wzrost cen akcji banków w całym sektorze.


Prezydent Biden wyraził również nadzieję, że izraelski rząd zrezygnuje z kontrowersyjnych reform sądownictwa, które wywołały masowe protesty. Dodał, że premier Netanjahu „nie może iść dalej tą drogą”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej