RAPORT

Pogarda

28 tys. zł zwrotu podatku. Pitbot wykorzystał możliwości Polskiego Ładu

Polski Ład to także nowa pula ulg podatkowych, co oznacza wyższe zwroty podatków (fot. MF)
Polski Ład to także nowa pula ulg podatkowych, co oznacza wyższe zwroty podatków (fot. MF)

Najnowsze

Popularne

Polski Ład to także nowa pula ulg podatkowych, co oznacza wyższe zwroty podatków. Jeden z użytkowników aplikacji Pitbot dostał po złożeniu deklaracji podatkowej wyliczenie, zgodnie z którym ma otrzymać zwrot w wysokości niemal 28 600 zł – informuje „Super Express”.

Już 10 mld zł wróciło do podatników

Ministerstwo Finansów poinformowało, że do tej pory podatnicy złożyli za pośrednictwem usługi Twój e-PIT ponad 5 mln deklaracji. Podkreśliło też,...

zobacz więcej

Przedstawiciele aplikacji Pitbot, która służy do rozliczania PIT w formie czatu ze sztuczną inteligencją, przekazali, że jeden z użytkowników może spodziewać się za 2022 r. wyjątkowo wysokiej kwoty zwrotu podatku. Przy zadeklarowanych przychodach w wysokości 162 991 zł otrzyma on zgodnie z szacunkami aplikacji zwrot podatku opiewający na sumę 28 568 zł.


– Wspomniany użytkownik skorzystał w swoim rozliczeniu z ulgi na powrót i ulg rodzinnych. Pierwsza z nich dotyczy osób, które w ostatnim roku podatkowym zmieniły rezydencję podatkową z zagranicznej na polską. W ramach ulg dla rodziców uwzględniono ulgę 4+ i prorodzinną. Oznacza to zwolnienie podatkowe przychodów do 85 528 zł i zwrot podatku na każde dziecko. W przypadku czwórki pociech ulga wyniesie 6 924,12 zł i po 2700 zł na każde kolejne dziecko. W przytoczonym przykładzie nasz użytkownik ma właśnie czwórkę dzieci – tłumaczy Maciej Wawrzyniak, współzałożyciel aplikacji PitBot.


Przedstawiciele aplikacji Pitbot radzą, by świadomie podchodzić do rozliczeń podatkowych. Warto zapoznać się z listą ulg, które nam przysługują, a tych w tym roku jest wiele i należą się osobom zatrudnionym na etacie, umowie zleceniu czy o dzieło, jak i właścicielom firm.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej