RAPORT

Pogarda

Prezydent Zełenski: Mimo ostrzałów rosyjskich ludzie odbudowują życie [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

Jeśli świat będzie szybszy i bardziej zdecydowany, to rosyjska agresja może się zakończyć prędzej – oświadczył prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w cowieczornym przemówieniu w mediach społecznościowych.

Putin prześladuje także Rosjan. Koszmar dziewczynki i jej ojca z powodu rysunku

Sąd w obwodzie tulskim w zachodniej części Rosji skazał we wtorek na dwa lata kolonii karnej Aleksieja Moskalowa, ojca 13–letniej dziewczynki,...

zobacz więcej

Prezydent podziękował wszystkim, którzy codziennie, w różnych krajach, na różnych forach, przypominają światu, że rosyjska agresja na Ukrainę może się zakończyć szybciej niż się przewiduje.


Ale – jak mówi – zależy to od decyzji tych, którzy chcą pomóc.


– Szybciej, jeśli świat będzie szybszy, jeśli bardziej zdecydowany. Zrujnowane ukraińskie miasta i wsie przy granicy z państwem terrorystą, ciągły szantaż Rosji i groźby zniszczenia życia również w innych państwach, stałe odmawianie przywrócenia prawdziwego pokoju i szydzenie z podstawowych norm międzynarodowych – oto wystarczające przyczyny, by naciskać i walczyć, aby nie szukać kompromisu i pilnować wartości naprawdę – podkreślił Zełenski.


Ukraiński przywódca, który był w poniedziałek w obwodzie sumskim, wskazał, że mimo zagrożenia w tych rejonów, mimo ostrzałów rosyjskich „ludzie odbudowują tam życie”. Wspomniał, że przyznał Ochtyrce odznakę Miasta Bohatera, bo dzięki jego obronie udało się uratować wschodnią i środkową Ukrainę.


Podziękował też francuskiemu parlamentowi za uznanie Wielkiego Głodu z lat 30. XX wieku na Ukrainie za ludobójstwo.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej