RAPORT

Pogarda

Nie chciał płacić za autostradę. Chytry 80-latek znalazł sposób

Mężczyzna zawsze stosował tę samą sztuczkę (fot.  Alfonso Di Vincenzo/KONTROLAB /LightRocket/Getty)
Mężczyzna zawsze stosował tę samą sztuczkę (fot. Alfonso Di Vincenzo/KONTROLAB /LightRocket/Getty)

Najnowsze

Popularne

Przez dwa lata pensjonariusz domu spokojnej starości koło Rzymu jeździł za darmo autostradą. Teraz musi zapłacić za te przejazdy 4 tysiące euro. Zawsze stosował tę samą sztuczkę: przy bramce wjazdowej przejeżdżał tuż za poprzedzającym go samochodem. Prokuratura zarzuca mu oszustwo.

64-latek zabił siekierą znajomego, gdy ten spał

Zarzut zabójstwa usłyszał 64-letni mężczyzna, który siekierą zabił młodszego o 10 lat znajomego. Zbrodni dokonał, gdy pokrzywdzony spał –...

zobacz więcej

Okazało się, że kierowcą notorycznie unikającym opłat za przejazd autostradą jest mieszkaniec domu opieki dla osób starszych w miejscowości Fiuggi. To tam znalazł go przedstawiciel prokuratury, wręczając mu zawiadomienie o postawionym zarzucie oszustwa. 

 

Od 2020 do 2022 roku 80–letni obecnie mężczyzna jeździł niemal zawsze wieczorem i nocą główną autostradą we Włoszech A1 albo w kierunku Rzymu, albo na południe do Neapolu i Caserty. 

 

Zgromadzono przeciwko niemu pokaźny materiał dowodowy pochodzący z kamer przy bramkach wjazdowych. Zawsze korzystał z tych dla użytkowników elektronicznego systemu poboru opłat, przy których nie trzeba stawać, bo przejazd rejestruje specjalne urządzenie. 

Wypadek autokaru na trasie Warszawa – Odessa. Są ranni

18 osób zostało rannych w wypadku autobusu relacji Warszawa – Odessa, do jakiego doszło we wtorek w obwodzie chmielnickim na zachodzie Ukrainy –...

zobacz więcej

„Dziadek– sprinter” 

 

Kierowca–oszust, nazywany w mediach „dziadkiem– sprinterem”, jechał zaraz za poprzedzającym go autem, tak aby rejestrowano przejazd tylko jednego pojazdu. 

 

Ale kamery zarejestrowały zarówno każdy jego wjazd, jak i zjazd z autostrady. Tablica rejestracyjna zaprowadziła śledczych do domu spokojnej starości, a po podliczeniu suma należnych opłat wyniosła około 4 tysięcy euro. 

 

Prokuratura wyraziła gotowość uchylenia zarzutu pod warunkiem, że senior zapłaci całą tę kwotę. 

 

„Nie zapłacę” – powiedział starszy pan swojemu adwokatowi. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej