RAPORT

Pogarda

Atak w szkole w Nashville. Opublikowano nagranie z zabójczynią

Najnowsze

Popularne

Policja w Nashville powiadomiła, że w poniedziałkowym ataku uzbrojonej kobiety na prezbiteriańską szkołę podstawową zginęło trzech 9-letnich uczniów i troje dorosłych w wieku ok. 60 lat. Była wśród nich dyrektorka szkoły. Funkcjonariusze zabili 28-letnią zabójczynię wyposażoną w dwa karabiny półautomatyczne. Policja opublikowała nagranie z monitoringu placówki, na którym widać napastniczkę na terenie budynku. Niektóre amerykańskie media podają, że napastniczka uznawała się za osobę transseksualną.

Atak siekierą w warszawskiej szkole. „Jedna osoba została zatrzymana”

Podczas kłótni dwóch osób przy szkole w warszawskich Włochach jedna z osób użyła siekiery; nie ma rannych. Mężczyzna został zatrzymany, jednak nie...

zobacz więcej

Zabójczynią okazała się 28-letnia Audrey Elisabeth Hale uzbrojona w dwa karabiny szturmowe i pistolet. Według policji sprawczyni zabójstwa, która uczęszczała niegdyś do The Covenant School w Nashville w stanie Tennesseed dokładnie zaplanowała atak. Policja przekazała też, że Hale została zidentyfikowana jako osoba transpłciowa; nie podano jednak szczegółów.

 

Policja z Nashville udostępniła nagranie ukazujące 28-letnią napastniczkę, która miała na sobie czarną kamizelkę i czerwoną czapkę. Widać też na nim, że podjechała na parking pod szkołą hondą fit. Strzeliła z karabinu w szklane drzwi, które się roztrzaskały. Napastniczka weszła do szkoły, gdzie chodziła po korytarzach, celując z półautomatycznego karabinu.

 

Czytaj także: Nie żyje jedna z dziewczynek zaatakowanych przez nożownika

 

Według agencji AP poniedziałkowa tragedia trwała około 14 minut. Policja otrzymała zgłoszenie o strzelaninie o godz. 10:13 czasu lokalnego. Funkcjonariusze przeszukiwali pierwszą kondygnację, kiedy usłyszeli strzały dochodzące z drugiego poziomu. Dwóch z pięcioosobowego zespołu otworzyło ogień i zabiło podejrzaną.

 

Atak w szkole chrześcijańskiej

 

Rzecznik policji Don Aaron wyjaśnił, że w szkole nie ma stałej obecności policji, ponieważ prowadzi ją kościół.


Areszt dla 18-latka za atak z nożem pod szkołą. To uciekinier z ośrodka wychowawczego

Decyzją sądu na 3 miesiące trafił do aresztu 18-latek, który z nożem w ręku zaatakował kilkoro uczniów pod liceum na stołecznej Pradze Północ –...

zobacz więcej

W The Covenant School kształci się blisko 200 uczniów, od przedszkola do szóstej klasy. Mieści się ona w zamożnej dzielnicy Nashville Green Hills, a jej personel liczy około 50 osób.

 

Placówka jest prywatną szkołą Kościoła ewangelicko-prezbiteriańskiego. Katolicka diecezja Nashville wezwała w swoich mediach społecznościowych do modlitwy za ofiary strzelaniny i ich rodziny oraz zaprosiła na nabożeństwo żałobne z miejscowym biskupem Markiem Spaldingiem.

 

Jak wynika z poniedziałkowego komunikatu diecezji, kwestia bezpieczeństwa w szkołach jest traktowana z wielkim niepokojem. Procedury posiadania broni powinny być zaostrzone, ponieważ życie dzieci jest „najwyższym priorytetem”.

 

Zakaz sprzedaży broni szturmowej

 

„Mieszkańcy Nashville, Doug i ja modlimy się za was i jesteśmy załamani po kolejnej strzelaninie w szkole, która pochłonęła tyle niewinnych istnień. Nie jesteśmy bezsilni aby to powstrzymać. Kongres musi uchwalić zakaz sprzedaży broni szturmowej. Joe Biden podpisze” – napisała na Twitterze wiceprezydent Kamala Harris.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej