RAPORT

Pogarda

Skandaliczna decyzja! MKOl przywrócił Rosjan i Białorusinów

Thomas Bach rządzi komitetem od 2013 roku (fot. Getty Images)
Thomas Bach rządzi komitetem od 2013 roku (fot. Getty Images)

Najnowsze

Popularne

MKOl przywrócił we wtorek możliwość startów Rosjan i Białorusinów w sportach indywidualnych. Sportowcy z tych krajów mają startować pod neutralną flagą pod warunkiem, że nie wspierali aktywnie wojny na Ukrainie…

Szok! Znakomita polska biegaczka kończy karierę

Niespodziewaną informację za pośrednictwem TVP Sport przekazała Joanna Jóźwik. 32-letnia biegaczka postanowiła zakończyć karierę ze skutkiem...

zobacz więcej

Kuriozalną decyzję MKOl ogłosił jego prezes – Thomas Bach. Niemiec od dłuższego czasu aktywnie działał na rzecz przywrócenia sportowców z Rosji i Białorusi.


– Uczestnictwo sportowców, którzy mają rosyjski lub białoruski paszport, zdecydowanie się sprawdza, pomimo trwającej wojny. Widzimy to w wielu dyscyplinach, jak np. w tenisie ziemnym, czy kolarstwie – mówił jeszcze przed decyzją.


Ta zapadła niedługo później, bo we wtorek po południu. Zawodnicy z krajów, które napadły na Ukrainę, będą mogli oficjalnie startować w sportach indywidualnych. Jedynym obostrzeniem jest obowiązek występowania pod neutralną flagą.
Bach przekazał na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej w Lozannie, że złagodzenie restrykcji nie dotyczy sportowców, którzy aktywnie wspierali wojnę lub są związani z wojskiem czy klubami wojskowymi.


Niemiecki działacz przekazał także, że nie została jeszcze podjęta decyzja w sprawie startów Rosjan na igrzyskach olimpijskich w Paryżu. Ukraina, Polska, Estonia, Łotwa i Litwa otwarcie grożą bojkotem imprezy w przypadku, gdy ta okaże się pozytywna.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej