RAPORT

Pogarda

Minister sportu potwierdza: Najpewniej zagramy z Niemcami

Polska ostatni raz przegrała z Niemcami na własnym terenie w 1996 roku (fot. Getty Images)
Polska ostatni raz przegrała z Niemcami na własnym terenie w 1996 roku (fot. Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Minister sportu Kamil Bortniczuk potwierdził doniesienia mówiące o tym, że Polska jest bliska rozegrania meczu towarzyskiego z Niemcami. Spotkanie prawdopodobnie odbędzie się na Stadionie Narodowym.

Świderski, Salamon i Szczęsny najlepsi z Polaków. Oceny po Albanii

Skrót drugiego spotkania reprezentacji Polski w eliminacjach Euro 2024. Na PGE Narodowym biało-czerwoni zmierzyli się z Albanią. Polacy próbowali...

zobacz więcej

Reprezentacja Polski ma termin na mecz towarzyski, ponieważ w eliminacjach do mistrzostw Europy znalazła się w grupie pięciozespołowej. Pauza w terminarzu to świetna okazja dla podopiecznych Fernando Santosa do sprawdzenia się z silniejszym rywalem.


Takim też będzie reprezentacja Niemiec, która – wszystko na to wskazuje – przyjedzie do Warszawy 17 czerwca. Przypomnijmy, że „Die Mannschaft” nie startuje w eliminacjach, bo jest gospodarzem przyszłorocznego turnieju mistrzowskiego


Pożegnanie legendy


– Mecz czerwcowy, najpewniej z Niemcami, może mieć dodatkowy wymiar, bo może to być pożegnanie Jakuba Błaszczykowskiego, czyli naszej legendy. I też dobrze byłoby, aby odbyło się to na tym pięknym, wypełnionym po brzegi stadionie, jakim jest Stadion Narodowy – powiedział minister w wywiadzie dla portalu „Interia.pl”.


Dla Jakuba Błaszczykowskiego będzie to 109. i najpewniej ostatni mecz w reprezentacji Polski. Wieloletni kapitan zdobył w jej barwach 21 bramek.  

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej