RAPORT

Pogarda

Marszałek Polak atakuje w Niemczech polski rząd. Domaga się większej presji

Najnowsze

Popularne

We Frankfurcie nad Odrą odbyła się w poniedziałek konferencja na temat przyszłości Odry. Marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Polak (PO) stwierdziła, że Komisja Europejska powinna wywierać większą presję na polski rząd. Przedstawicielka polskiej Partii Zielonych Beata Bilska mówiła zaś, że Polska nie jest krajem praworządnym.

Hiszpański dziennik: Atak na wymiar sprawiedliwości jest w Hiszpanii, a nie w Polsce

Atak na wymiar sprawiedliwości z precedensami, i nie chodzi o tu Polskę, ale o Hiszpańską Socjalistyczną Partię Robotniczą (PSOE) – pisze...

zobacz więcej

Podczas konferencji we Frankfurcie nad Odrą marszałek Polak krytykowała polski rząd w kwestii zanieczyszczenia Odry. – Jesteśmy wciąż zaniepokojeni, my samorządowcy regionów nadodrzańskich, tą bezczynnością rządu polskiego – powiedziała Elżbieta Polak przed niemiecką publicznością.

 

Mówiła, że podczas zeszłorocznej katastrofy klimatycznej rząd nie pomagał samorządom. – Gdy nikt nie powiedział ludziom, co płynie Odrą, wiedzieliśmy, że musimy wziąć sprawy w swoje ręce – dodała marszałek województwa lubuskiego. Zasugerowała, że specustawa dotycząca Odry, którą opracowuje rząd, nie jest z nikim konsultowana.

 

Presja KE na polski rząd

 

Marszałek Polak stwierdziła też, że KE powinna naciskać na polski rząd. – Mam takie wrażenie, że potrzeba dużo większej presji. Bardzo liczymy na to, że raport Komisji Europejskiej (na temat zatrucia Odry – red.) odbije się większym echem również w ławach parlamentarnych w Brukseli – powiedziała.

Tusk atakuje rząd i dostaje zdecydowaną odpowiedź: Przypomnijmy kilka liczb [WIDEO]

Dziś wybór nie jest między partiami politycznymi, a między dobrem i złem – mówił Donald Tusk. W opublikowanym na Twitterze nagraniu lider Platformy...

zobacz więcej

Członek zarządu Partii Zielonych Beata Bilska podważyła zaś wiarygodność polskich władz. – Nie mamy praworządnego rządu w Polsce. Nasz kraj nie jest praworządny – oceniła Bilska.

 

Doradzała też, aby nie traktować poważnie polskich władz, gdyż – jak przekonywała – zależy im tylko na własnym interesie. – Jeśli oczekujecie, że jakiekolwiek regulacje i jakiekolwiek rzeczy, jakiekolwiek pisma, zostaną przez nasz rząd uznane, to się bardzo mylicie. To za tego rządu nigdy nie nastąpi. Ja wam to gwarantuję i mogę dać na piśmie. Nasz rząd dba tylko o swoje interesy – mówiła Bilska.

 

Czytaj także: Budka po zamieszkach w Brazylii atakuje polski rząd


I dodała: „Dla nich rzeka to jest miejsce, które można wykorzystać do cna”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej