RAPORT

Pogarda

Niepełnosprawny dziennikarz na meczu kadry. „To dla mnie spełnienie marzeń”

Adam Sadowiak jest pracownikiem TVP Łódź (fot. Twitter)
Adam Sadowiak jest pracownikiem TVP Łódź (fot. Twitter)

Najnowsze

Popularne

Poniedziałek był wielkim dniem dla pracownika TVP3 Łódź Adama Sadowiaka. Niepełnosprawny dziennikarz pracował przy meczu reprezentacji Polski, przeprowadzając między innymi rozmowę z Robertem Lewandowskim.

Rozmowa z Robertem Lewandowskim

W drugim meczu eliminacyjnym Mistrzostw Europy Polska pokonała Albanię 1:0 i odniosła pierwsze zwycięstwo w grupie. Po zakończeniu spotkania z...

zobacz więcej

Sport pomaga pokonać kolejne bariery. Adam Sadowiak choruje na porażenie mózgowe, przez co porusza się na wózku inwalidzkim. Nie przeszkodziło mu to jednak spełnić swojego marzenia – zostanie dziennikarzem sportowym.


– Kiedyś marzyłem, by zostać napastnikiem pokroju Roberta Lewandowskiego. Po drodze zdałem sobie sprawę, że nie jest to możliwe i spróbowałem przełożyć te marzenia na dziennikarstwo. Udało się – powiedział Mateuszowi Midze z TVP Sport. 
Sadowski udowodnił, że nie ma rzeczy niemożliwych. W poniedziałek pojawił się na meczu PolskaAlbania, a po jego zakończeniu przeprowadzał wywiady w mix zonie, gdzie chętnie rozmawiali z nim między innymi Wojciech Szczęsny czy Robert Lewandowski.


– Od kilku lat mówiłem sobie, że uda mi się zrobić choć krótką rozmowę z Robertem Lewandowskim. Kilka razy nawet mi się to śniło. I wreszcie się ziściło. Jeszcze to do mnie nie dociera – kontynuował dziennikarz.

Teraz Sadowski zapowiada, że w najbliższej przyszłości zamierza spełnić swoje największe marzenie i pojechać na mistrzostwa Europy do Niemiec.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej