RAPORT

Pogarda

Premier w Bukareszcie: Połączyły nas trzy dodatkowe cele

Najnowsze

Popularne

Bardzo ważne jest, abyśmy wykorzystując nasze podobne doświadczenia, mogli skorzystać z tego, że teraz nasz głos jest dużo lepiej słyszany i słuchany w Europie Zachodniej, USA i na całym świecie – powiedział premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu z szefem rumuńskiego rządu Nicolae Ciucą.

Rumunia, sojusznik czy rywal? Polityka prezydenta-Niemca budzi wątpliwości

Dwa są kraje na wschodniej flance NATO, mogące pretendować do roli lidera całego regionu: Polska i Rumunia. Dotychczas widzieliśmy zgodną...

zobacz więcej

Podczas wizyty w stolicy Rumunii szef rządu podkreślił, że polsko-rumuńska współpraca jest opłacalna dla obu stron, bo dzięki temu mamy większe szanse przebić się z naszym stanowiskiem na arenie międzynarodowej. 


Premier Morawiecki podkreślił, że w ubiegłym roku Polskę i Rumunię połączyły trzy dodatkowe cele. – Uniezależnienie się energetyczne od Rosji; wsparcie dla walczącej Ukrainy, bo mało kto rozumie tak doskonale, jak Rumunia i Polska, że tam na wschodzie Ukrainy toczą się walki również za naszą wolność i nasze bezpieczeństwo. Trzeci cel to modernizacja armii – wyliczył szef polskiego rządu.


– Tym trzem tematom poświęciliśmy bardzo wiele uwagi, bo bardzo ważne jest abyśmy wykorzystując nasze podobne doświadczenia jednocześnie teraz mogli skorzystać z tego, że teraz nasz głos jest dużo lepiej słyszany i słuchany w Europie Zachodniej, USA i na całym świecie – powiedział premier Morawiecki. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej