RAPORT

Pogarda

Atak nożownika w Lizbonie. Nie żyją dwie osoby

Akcja rozegrała się w Centrum Izmailickim, policjanci strzelili do napastnika z broni palnej (fot. commons.wikimedia.org/RicardoFilipePereira)
Akcja rozegrała się w Centrum Izmailickim, policjanci strzelili do napastnika z broni palnej (fot. commons.wikimedia.org/RicardoFilipePereira)

Najnowsze

Popularne

Dwie osoby zginęły po tym, jak Afgańczyk zaatakował je dużym nożem w Centrum Izmailickim w Lizbonie, podało CNN Portugal. Do napaści doszło ok. godz. 11, pierwsze służby dotarły na miejsce minutę później. Nożownik został aresztowany.

Atak nożownika na dworcu w Paryżu. Media: napastnik mówił po arabsku

Mężczyzna ranił nożem kilka osób na dworcu kolejowym Gare du Nord w Paryżu. Napastnik został „unieszkodliwiony” przez policjantów. Według...

zobacz więcej

Wezwani na miejsce funkcjonariusze zobaczyli w miejscu ataku mężczyznę uzbrojonego w duży nóż. Napastnikowi wydano rozkaz przerwania ataku, lecz nie posłuchał i zbliżał się do policjantów z nożem w dłoni.


Mundurowi użyli broni palnej, dotarli do agresora i go unieszkodliwili. Mężczyznę, który został trafiony w nogę, przetransportowano do szpitala São José i znajduje się tam pod kontrolą policji.


W rozmowie z CNN Portugal, źródło policyjne ujawniło, że „są ranni”, nie było jednak w stanie przybliżyć liczby ofiar i ich stanu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej