RAPORT

Pogarda

Sopot: Skradziono biżuterię wartą milion euro

 Do kradzieży miało dojść w Sopocie (fot. Shutterstock/DarSzach)
Do kradzieży miało dojść w Sopocie (fot. Shutterstock/DarSzach)

Najnowsze

Popularne

Biżuteria warta milion euro została skradziona jednemu z wystawców tegorocznych targów biżuterii Amberif w Gdańsku. Klejnoty padły łupem złodzieja, który wybił szybę samochodu zaparkowanego w pobliżu jednej z restauracji w Sopocie.

Przywłaszczyła miliony dla chorych. Jest wyrok [WIDEO]

Joanna J., prezes fundacji Pogotowie Teatralne, została skazana na 5 lat więzienia. Zdaniem sądu kobieta przywłaszczyła blisko 3 miliony złotych,...

zobacz więcej

Informację o kradzieży biżuterii wartej milion euro podało radio RMF FM. Do kradzieży miało dojść w Sopocie, poza centrum miasta, na parkingu jednej z restauracji, już po zakończeniu trwających w Gdańsku targów biżuterii.


Stacja podaje, że jeden z zagranicznych wystawców zgłosił, że w czasie, gdy jadł kolację w restauracji, ktoś wybił szybę w jego samochodzie i zabrał z niego kilka toreb, w których była biżuteria – m.in. złote naszyjniki wysadzane diamentami i perłami, kolczyki z topazami, szmaragdami i rubinami, wysadzane szafirami, szmaragdami i diamentami pierścienie czy bransolety z rubinami i diamentami. Całość skradzionych precjozów właściciel wycenił na kwotę mniej więcej miliona euro.


Policja ani prokuratura nie potwierdza wartości skradzionej biżuterii. Rzeczniczka prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku Karina Kamińska powiedziała PAP, że funkcjonariusze pracują nad sprawą kradzieży w Sopocie i z uwagi na dobro śledztwa nie podaje żadnych szczegółów.


To już druga kradzież związana z tegorocznymi targami Amberif. W pierwszym dniu wystawy skradziony został wyceniany na 65 tys. zł naszyjnik z koralowca.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej