RAPORT

Pogarda

Tragedia w Ścinawie. Nie żyją 18-latka i 70-latek

Ewakuowano 15 osób (fot. Shutterstock/DarSzach; nikkytok)
Ewakuowano 15 osób (fot. Shutterstock/DarSzach; nikkytok)

Najnowsze

Popularne

Dwie osoby, 70-letni mężczyzna i 18-letnia kobieta, poniosły śmierć w wyniku zatrucia tlenkiem węgla w miejscowości Ścinawa na Dolnym Śląsku. Z budynku wielorodzinnego ewakuowano łącznie 15 osób.

Agresja, groźby, szarpanie. Zarzuty za znęcanie się nad rodzicami

Do tymczasowego aresztu trafił 37-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego (Mazowieckie), który jest podejrzany o znęcanie się nad rodzicami....

zobacz więcej

Zgłoszenie o zasłabnięciu 18-letniej kobiety w budynku wielorodzinnym przy ul. Kościuszki w Ścinawie straż otrzymała przed godz. 5 rano we wtorek. 

 

– Zostaliśmy wezwani do pomocy zespołowi ratownictwa medycznego. W momencie przybycia zastępów straży na miejsce pogotowie już tam było i udzielało pomocy nieprzytomnej kobiecie – przekazała rzeczniczka Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. str. Magdalena Cwynar. 18-latki nie udało się uratować. 

  

Drugie zgłoszenie, jakie straż otrzymała ok. godz. 6.30, dotyczyło podejrzenia zatrucia tlenkiem węgla. – Po sprawdzeniu czujnikami pomiarowymi okazało się, że w budynku występuje tlenek węgla, a śmierć poniósł 70-letni mężczyzna – powiedziała Cwynar. Ze wstępnych informacji straży wynika, że kobieta i mężczyzna zamieszkiwali różne lokale. 

  

Rzeczniczka dodała, że poszkodowana została również kobieta, najprawdopodobniej żona 70-letniego mężczyzny. Z budynku ewakuowano łącznie 15 osób. 

  

Cwynar podkreśliła, że obecnie nie są znane szczegóły zdarzenia. Przyczyny ustali policja i prokuratura. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej