RAPORT

Pogarda

Ktoś planuje podróż do Wielkiej Brytanii? British Airways odwołają kilkaset lotów

Władze Heathrow oświadczyły, że wdrożone zostaną plany awaryjne (fot. Shutterstock/Markus Mainka)
Władze Heathrow oświadczyły, że wdrożone zostaną plany awaryjne (fot. Shutterstock/Markus Mainka)

Najnowsze

Popularne

W ciągu 10-dniowego okresu przed i w czasie Wielkanocy linie lotnicze British Airways będą odwoływać po około 32 loty dziennie z londyńskiego lotniska Heathrow z powodu planowanego strajku pracowników kontroli bezpieczeństwa.

Samolot do Frankfurtu uziemiony w Kolonii. Informacje dostaliśmy na Twoje Info

Lot z Warszawy do Frankfurtu z powodu pogody został przekierowany do Kolonii – taką informację dostaliśmy na Twoje Info. Na pokładzie maszyny,...

zobacz więcej

Strajk 1400 pracowników kontroli bezpieczeństwa zatrudnionych na terminalu 5 będzie miał miejsce od 31 marca do 9 kwietnia, czyli do Niedzieli Wielkanocnej włącznie. Z terminalu 5 na Heathrow korzystają wyłącznie linie British Airways. 

 

Przewoźnik na razie nie podał, które konkretnie loty zostaną odwołane i czy w jakimś stopniu zakłócenia będą dotyczyć lotów do Warszawy. 

  

Linie British Airways poinformowały, że z powodu strajku władze Heathrow zwróciły się o zmniejszenie liczby lotów zaplanowanych na te dni o 5 proc. i wstrzymanie sprzedaży biletów na połączenia w tym okresie. 

 

Z kolei władze Heathrow oświadczyły, że wdrożone zostaną plany awaryjne, by zakłócenia dla pasażerów były jak najmniejsze, ale ostrzegły, że kontrole bezpieczeństwa mogą potrwać nieco dłużej niż zwykle. Przypomniały też, że zaoferowały pracownikom podwyżkę w wysokości 10 proc. 

  

Związek zawodowy Unite, który jest organizatorem strajku, przekonuje, że protestującymi pracownikami nie kieruje chciwość, gdyż z powodu niskich płac nie starcza im na życie. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej