RAPORT

Pogarda

„DNA Tuska jest kłamstwo”. PiS punktuje manipulacje lidera PO

Najnowsze

Popularne

DNA Donalda Tuska jest kłamstwo. Szef Platformy Obywatelskiej próbuje zaklinać rzeczywistość, kłamie, mówi rzeczy, które nigdy nie miały miejsca – powiedział na konferencji prasowej europoseł PiS Tomasz Poręba. – Przez miesiące PO straszyła Polaków, że nie będzie węgla, że Polacy będą zamarzać. To wszystko okazało się bajkami – zaznaczał rzecznik partii rządzącej Rafał Bochenek.

„Donald, nie kłam”. Premier punktuje Tuska

W polityce liczy się wiarygodność. Niektórym, mimo upływu lat, wciąż jej brakuje – napisał premier Mateusz Morawiecki na Twitterze i dołączył film,...

zobacz więcej

Tomasz Poręba wyliczy kilka kłamstw szefa PO, o których Tusk mówił w trakcie ostatnich spotkań z wyborcami. – Mówił, że nie podnosił wieku emerytalnego, a podniósł. Mówił, że nie pozwoli na to, by ktoś zamachnął się na pieniądze Polaków, a jednocześnie 150 mld zł z OFE zostały Polakom z dnia na dzień zabrane. Mówił, że nie będzie podnosił podatków, a właśnie to robił – wskazywał europoseł. 

 

Przypomniał też, jak lider PO przekonywał, że nigdy nie wyjedzie do Brukseli, nigdy nie opuści Polski. – A kilka tygodni po tych słowach do Brukseli wyjechał – mówił Poręba. 

 

Zapowiadając nowy spot, europoseł zaznaczył, że PiS chce „pokazać to, jak przewodniczący PO kłamie, jak zwodzi, i zapytać o to, jaka jest stawka tegorocznych wyborów, bo Tusk chce wrócić do władzy”. 

 

Nagranie składa się ze sprzecznych ze sobą wypowiedzi Tuska. Lider PO mówił przed laty, iż „Ewa Kopacz miała już przygotowany dość podobny projekt do 500 Plus”. Jednak po kilku latach sam przyznał, że „nie żałuje, że nie wprowadził 500 Plus”. 

Kolejna wypowiedź dotyczyła budowy muru na granicy z Białorusią, którą szturmują nielegalni migranci. Ostatnio lider PO oznajmił, iż nigdy nie mówił o tym, że mur nie powstanie. Fakty są jednak takie, że rok wcześniej mówił: „Nigdy tego muru nie zobaczycie; oni nie chcą zbudować żadnego muru”. 

Porażka TVN. Musi sprostować kłamstwa ws. KPO

Sąd zobowiązał redaktora naczelnego portalu tvn24 do sprostowania nieprawdziwych informacji na temat związku blokowania środków z Krajowego Planu...

zobacz więcej

W spocie znalazła się też wypowiedź przewodniczącego PO o tym, że to ona jako pierwszy w Polsce miał zaproponować Norwegom prace nad Baltic Pipe. W 2014 r. mówił: „Mamy ważne kontrakty rosyjskie, to wiadomo, że my tego gazu norweskiego za dużo nie potrzebujemy”. 

 

Międzynarodowy Dzień Bez Kłamstwa. Rzecznik PiS z apelem do TVN


– Dzisiaj mamy międzynarodowy dzień bez kłamstwa, to okazja, aby spotkać się z dziennikarzami, także telewizji TVN, bo tych informacji niestety pracownicy tej instytucji nie podają swoim widzom i nie informują o tym, jak często Donald Tusk rozmija się z rzeczywistością i jak często mija się z prawdą – mówił rzecznik PiS Rafał Bochenek. 

 

Przypomniał też wypowiedzi Tuska o rtęci w Odrze. – Wszyscy wiemy, że to była nieprawda – wskazał. – Przez miesiące PO straszyła Polaków, że nie będzie węgla, że Polacy będą zamarzać. To wszystko okazało się bajkami. Od polityków wymaga się wiarygodności, by w przyszłości realizowali swój program, by dotrzymywali słowa – dodał Bochenek. 

 

– Tusk mocno rozjeżdża się z rzeczywistością, bo w jednym tygodniu mówi jedno, a w kolejnym przedstawia inne stanowisko lub przypisuje sobie wprowadzone reformy. Tusk mówi o rzekomo trudnej sytuacji w szkolnictwie. My dostrzegamy potrzeby, ale to Tusk jako premier przewidział 0 zł podwyżek dla nauczycieli – zaznaczył rzecznik PiS. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej