RAPORT

Pogarda

Operacja ukraińskich sił specjalnych. Zniszczyli cenny rosyjski system [WIDEO]

Za pomocą drona wysadzili w powietrze kompleks rakietowy TOR-M2 (fot. YouTube/SecurityServiceUkraine)
Za pomocą drona wysadzili w powietrze kompleks rakietowy TOR-M2 (fot. YouTube/SecurityServiceUkraine)

Najnowsze

Popularne

Ukraińskie Siły Operacji Specjalnych zniszczyły rosyjski przeciwlotniczy system rakietowy Tor-M2 przy użyciu drona kamikadze. Żołnierze udostępnili nagranie, na którym widać moment ataku.

Zełenski: Miasto Dniepr jest naszą fortecą od 9 lat [WIDEO]

Po raz pierwszy przeprowadziłem wyjazdową naradę najwyższego dowództwa – odbyła się w Dnieprze; odwiedziłem też dziś naszych żołnierzy na froncie w...

zobacz więcej

Według wojsk specjalnych operujących na froncie w strukturach Służby Bezpieczeństwa Ukrainy, tylko w marcu jednostka zniszczyła cztery rosyjskie kompleksy rakietowe Tor-M2. 

 

„Swoją drogą, zadaniem tych systemów jest rażenie celów powietrznych w odległości do 12 km i na wysokości 10 km. Mamy więc pytanie: co się stało?” – zastanawiają się specjalsi. 

 

I dodają, że ich kolejnym celem był rosyjska wieloprowadnicowa wyrzutnia rakietowa Grad, która po uderzeniu drona „zamieniła się w złom”. „Działamy dalej, aż do zwycięstwa!” – zapewniają. 

  Tor-M2 to unowocześniona wersja zestawów przeciwpowietrznych Tor, opracowanych jeszcze w latach 80. Służą do zwalczania śmigłowców, samolotów i rakiet na krótkich i średnich dystansach.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej