RAPORT

Pogarda

Porażka TVN. Musi sprostować kłamstwa ws. KPO

Portal tvn24 przegrał proces z Ministerstwem Sprawiedliwości (fot. Beata Zawrzel/NurPhoto via Getty Images)
Portal tvn24 przegrał proces z Ministerstwem Sprawiedliwości (fot. Beata Zawrzel/NurPhoto via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Sąd zobowiązał redaktora naczelnego portalu tvn24 do sprostowania nieprawdziwych informacji na temat związku blokowania środków z Krajowego Planu Odbudowy z reformą wymiaru sprawiedliwości – poinformowało Ministerstwo Sprawiedliwości.

TVN i „uczciwa praca wobec widzów”. Kilkanaście przykładów na to, jak są oszukiwani od lat

„Naszą misją i naszym zadaniem jest informowanie o istotnych sprawach, bez względu na to, kto jest u władzy i jaką opcję reprezentują bohaterowie...

zobacz więcej

Biuro Komunikacji i Promocji Ministerstwo Sprawiedliwości przekazało w komunikacie, że wyrokiem z 23 marca Sąd Okręgowy w Warszawie nakazał redaktorowi naczelnemu portalu tvn24 zamieszczenie sprostowania o treści: 

  

„W materiale prasowym o charakterze audiowizualnym, autorstwa Pawła Płuski, pt. Twarzą w twarz, wyemitowanym na portalu www.tvn24.pl w dniu 18 lutego 2022 roku podano nieprawdziwą wiadomość, iż punktem spornym, który powoduje, że pieniądze na realizację Krajowego Planu Odbudowy są zamrożone, jest reforma wymiaru sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro. W rzeczywistości reforma ta została zawetowana przez Pana Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej i nigdy nie weszła w życie, a zatem nie jest powodem zamrożenia pieniędzy na realizację Krajowego Planu Odbudowy”. 

  

Raport: Wolność słowa


Resort podał, że sprostowanie ma być emitowane każdorazowo na początku spornego materiału, a jego tekst „odczytany przez profesjonalnego lektora i wyraźnie zapowiedziany jako sprostowanie Ministerstwa Sprawiedliwości reprezentowanego przez ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro”. 

 

Dodatkowo warszawski sąd zasądził na rzecz ministerstwa – jako wygranego w procesie – zwrot całości kosztów postępowania. 

Kilka tygodni temu stacja TVN pozwała TVP za zacytowanie opinii Tomasza Sakiewicza, który na antenie TVP Info przekonywał, że TVN manipuluje, „pomaga ukryć sprawę o Smoleńsku” oraz „kłamie w żywe oczy”. 

 

Opinia dziennikarza nie spodobała się właścicielom TVN-u, którzy domagają się wpłaty na swoją fundację 100 tys. zł. oraz prewencyjnego, rocznego zakazu (akurat w czasie kampanii wyborczej) mówienia m. in., że „TVN kłamie” albo „publikacje TVN są zmanipulowane”. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej