RAPORT

Pogarda

Migranci zaatakowali polski patrol na granicy. SG pokazała nagranie

Niebezpieczne zdarzenie przy granicy z Białorusią (fot. Straż Graniczna)
Niebezpieczne zdarzenie przy granicy z Białorusią (fot. Straż Graniczna)

Najnowsze

Popularne

Grupa migrantów znajdująca się po białoruskiej stronie zaatakowała polskie patrole strzegące granicy. Jak relacjonuje Straż Graniczna, agresywni cudzoziemcy rzucali w funkcjonariuszy kamieniami i gałęziami. Wszystko widać na nagraniu.

Aktywistki zaalarmowały o Syryjczyku „w stanie hipotermii”. SG: Fakty są takie...

Znajdujący się na terenie Białowieskiego Parku Narodowego aktywiści zaalarmowali służby o 25-letnim Syryjczyku, który potrzebował pilnej pomocy....

zobacz więcej

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w poniedziałek około godz. 7 na obszarze działania placówki SG w Dubiczach Cerkiewnych na Podlasiu. 

 

Grupa migrantów rzucała kamieniami i gałęziami w polskie patrole. Na szczęście nikomu nic się nie stało – relacjonuje rzeczniczka Podlaskiego Oddziału SG Katarzyna Zdanowicz. 

 

Jak dodaje, mężczyznom znajdującym się po białoruskiej stronie „nie spodobało się, że polska granica jest patrolowana i ochraniana”. 

 

– Cudzoziemcy znaleźli się w specjalnej strefie przy granicy dzięki nieustającemu zaangażowaniu służb białoruskich w proceder nielegalnej migracji. Żołnierze białoruscy umożliwiają wejście w specjalnie chronioną strefę po swojej stronie, która zabezpieczona jest tzw. systemą – dodaje Zdanowicz. 

  

Straż Graniczna zaznacza, że dzięki powstałej zaporze technicznej i elektronicznej służby ochraniające granicę Polski są bezpieczne, a granica naszego państwa jest dobrze zabezpieczona i obserwowana 24 godziny na dobę każdego dnia. Od dwóch lat migranci wspierani przez służby reżimu Alaksandra Łukaszenki regularnie atakują polskich funkcjonariuszy.


Najbardziej niebezpieczna sytuacja miała miejsce w listopadzie 2021 r. na polsko-białoruskim przejściu granicznym w Kuźnicy, gdzie białoruskie służby zgromadziły kilka tysięcy cudzoziemców. Miała miejsce wówczas największa siłowa próba wdarcia się na terytorium Polski. 

 

Doszło do regularnej bitwy między agresywnymi cudzoziemcami a polskimi służbami. Ostatecznie żadnemu z migrantów nie udało się nielegalnie przekroczyć granicy Polski. 


Zobacz: Kuźnica. Masowy atak migrantów na polskich żołnierzy. Nowe nagrania [WIDEO]


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej