RAPORT

Pogarda

Gruzin organizował przerzut cudzoziemców przez granicę z Białorusią

Zatrzymany Gruzin jest teraz w areszcie (fot. PAP/Darek Delmanowicz)
Zatrzymany Gruzin jest teraz w areszcie (fot. PAP/Darek Delmanowicz)

Najnowsze

Popularne

Funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin zatrzymali 35-letniego obywatela Gruzji podejrzanego o udział w grupie specjalizującej się nielegalnym przerzucie ludzi przez granicę z Białorusi do Polski, a następnie dalej na zachód Europy – poinformowała rzeczniczka Nadwiślańskiego OSG kpt. Dagmara Bielec.

Budowa zapory na granicy Polski z Białorusią zakończona

Zakończyła się budowa zapory na granicy polsko-białoruskiej. Sekretarz Stanu w KPRM Stanisław Żaryn poinformował w mediach społecznościowych, że...

zobacz więcej

Do zatrzymania 35-latka doszło w ubiegłym tygodniu w powiecie wołomińskim. – W momencie zatrzymania Gruzin usiłował podjąć próbę ucieczki, jednak bezskutecznie – zaznaczyła kpt. Dagmara Bielec.


– Podczas przeszukania mieszkania podejrzanego funkcjonariusze zabezpieczyli cztery paszporty wydane przez władze Iranu i słoweńską kartę ID, które stanowią dowód w sprawie i mogą świadczyć o przestępczej działalności Gruzina – wyjaśniła.


Gruzin przemycił sześcioro cudzoziemców


Według śledczych 35-latek zlecił i zorganizował przekroczenie granicy z Białorusi do Polski przynajmniej sześciu cudzoziemcom. – To byli obywatele Iranu, którzy zostali schwytani przez funkcjonariuszy z placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin w listopadzie ubiegłego roku w woj. mazowieckim w momencie transportu ze wschodniej granicy do Niemiec – podała.


W ręce funkcjonariuszy wpadł także kierowca samochodu, który na zlecenie Gruzina dokonał nielegalnego przewozu obywateli Iranu. Ci z kolei za popełnienie przestępstwo określonego w art. 264 § 2 kk (nielegalne przekroczenie granicy) zgodnie z postanowieniem sądu są w tymczasowym areszcie – zaznaczyła.


Czytaj też: Przemyt ludzi na granicy polsko-białoruskiej. Gang uruchomił imigrant


Po zatrzymaniu 35-letni obywatel Gruzji został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Węgrowie. Tam usłyszał zarzuty organizowania innym osobom przekraczania granicy Rzeczypospolitej Polskiej wbrew przepisom.


– Z uwagi na charakter zarzucanego 35-letniemu obywatelowi Gruzji przestępstwa i uzasadnionej obawy ukrywania się przed organami ścigania Sąd Rejonowy w Węgrowie wydał postanowienie o zastosowaniu tymczasowego aresztowania na trzy miesiące – dodała rzeczniczka Nadwiślańskiego OSG.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej