RAPORT

Pogarda

Włamanie do budynku, w którym mieszkanie ma kanclerz Scholz

 W chwili włamania kanclerz Olaf Scholz przebywał w Berlinie (fot. PAP/EPA/OLIVIER HOSLET)
W chwili włamania kanclerz Olaf Scholz przebywał w Berlinie (fot. PAP/EPA/OLIVIER HOSLET)

Najnowsze

Popularne

W pobliżu prywatnego mieszkania kanclerza Niemiec Olafa Scholza w Poczdamie doszło do włamania. Włamywacz miał na twarzy maskę halloweenową – informuje „Spiegel”, na który powołuje się Deutsche Welle.

„Na haju” próbował wysadzić komisariat policji. Finał procesu Piotra M.

W sądzie apelacyjnym wygłoszono mowy końcowe w procesie Piotra M. Mężczyzna w 2020 roku usiłował zabić policjantów, doprowadzając do eksplozji gazu...

zobacz więcej

Na podstawie informacji uzyskanych ze służb specjalnych „Spiegel” podał, że sprawca włamał się do kompleksu budynków w centrum Poczdamu, gdzie mieszka kanclerz Scholz. W chwili włamania polityk SPD przebywał na posiedzeniu komisji koalicyjnej w Urzędzie Kanclerskim w Berlinie.


Policja potwierdziła, że doszło do włamania „w bezpośrednim sąsiedztwie” mieszkania Olafa Scholza. W mieszkaniu szefa niemieckiego rządu nie stwierdzono żadnych śladów intruzów.


Według wstępnych ustaleń na razie nic nie wskazuje na to, że celem włamania było konkretnie mieszkanie kanclerza Scholza – o czym poinformowała rzeczniczka policji.


Włamanie zauważyli mieszkańcy, którzy wezwali policję. Kiedy śledczy przybyli na miejsce, sprawcy już nie było. Na nagraniu z kamer monitoringu widać, że włamywacz miał na twarzy maskę halloweenową.Twoje INFO - kontakt z TVP INFO


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej