RAPORT

Pogarda

Rosyjskie bomby atomowe na Białorusi? Komunikat Białego Domu

Rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego Białego Domu John Kirby (fot. PAP/EPA/BONNIE CASH / POOL)
Rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego Białego Domu John Kirby (fot. PAP/EPA/BONNIE CASH / POOL)

Najnowsze

Popularne

Rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego Białego Domu John Kirby powiedział, że Stany Zjednoczone nie zaobserwowały jak dotąd żadnych ruchów rosyjskiej broni jądrowej. Podpowiedział w ten sposób na pytanie o zapowiedź rosyjskiego dyktatora Władimira Putina rozlokowania taktycznych pocisków nuklearnych na Białorusi.

Putin nie dotrzymał słowa. Pekin traci cierpliwość

Rosja została upomniana przez Chiny w sprawie broni jądrowej – informują rosyjskie media niezależne. Portal Meduza zwrócił uwagę na oświadczenie...

zobacz więcej

Putin zapowiedział, że Moskwa zbuduje na Białorusi magazyny taktycznej broni jądrowej i przeszkoli białoruskich pilotów do przenoszenia głowic z własnych samolotów Su-24. Putin nie podał, kiedy głowice zostaną rozmieszczone na Białorusi, ale dodał, że magazyny zostaną zbudowane do 1 lipca.


Biały Dom zareagował spokojnie na te groźby. – Nie widzieliśmy żadnych oznak, by realizował tę zapowiedź albo przemieszczał broń jądrową – powiedział Kirby. Dodał, że nic nie wskazuje na to, by Putin miał zamiar użyć broni jądrowej.


Rzeczniczka Białego Domu Karine Jean-Pierre powiedziała dziennikarzom podczas briefingu, że USA będą monitorować sytuację, ale w tej chwili nie ma powodów do zmiany „postawy nuklearnej Stanów Zjednoczonych”.


Putin jest objęty nakazem aresztowania wydanym przez Międzynarodowy Trybunał Karny w Hadze w związku z popełnionymi zbrodniami wojennymi.Twoje INFO - kontakt z TVP INFO


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej