RAPORT

Pogarda

Zełenski: Miasto Dniepr jest naszą fortecą od 9 lat [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

Po raz pierwszy przeprowadziłem wyjazdową naradę najwyższego dowództwa – odbyła się w Dnieprze; odwiedziłem też dziś naszych żołnierzy na froncie w obwodzie zaporoskim – poinformował prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w wieczornym wystąpieniu wideo.

Putin nie dotrzymał słowa. Pekin traci cierpliwość

Rosja została upomniana przez Chiny w sprawie broni jądrowej – informują rosyjskie media niezależne. Portal Meduza zwrócił uwagę na oświadczenie...

zobacz więcej

– Odwiedziłem naszych żołnierzy na pozycjach w Margancu, Nikopolu i Zaporożu. Dowódcy rejonów operacyjnych relacjonowali aktualną sytuację. Obecni byli m.in. generałowie Ołeksandr Syrski i Ołeksandr Tarnawski. Inni dowódcy uczestniczyli w spotkaniu za pomocą łączy internetowych. Omówiliśmy sytuację na całej długości frontu, od Chersonia do Charkowa – powiedział ukraiński prezydent.


Zełenski dodał też, że swój raport przedstawił mu szef wywiadu gen. Kyryło Budanow. Szef państwa podziękował też oficerom wywiadu za ich pracę na odcinku bachmuckim.


Podkreślił, że miasto Dniepr „jest naszą fortecą od 9 lat; tysiące naszych żołnierzy leczyło się w tym mieście od roku 2014”. 

– Na zakończenie tego pracowitego dnia rozmawiałem z prezydentem RP Andrzejem Dudą. Opowiedziałem mu o przebiegu działań wojennych, sytuacji na niektórych odcinkach frontu. Rozmawialiśmy o aktualnych potrzebach obronnych Ukrainy i wspólnych wysiłkach dyplomatycznych na najbliższą przyszłość. Przygotowujemy się do ważnych wydarzeń – dodał przywódca.


Twoje INFO - kontakt z TVP INFO


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej