RAPORT

Pogarda

Mecz Czechy-Polska hitem weekendu. Rekordowa oglądalność TVP1 i TVP Sport

Mecz Czechy-Polska w TVP1 i TVP Sport (fot. PAP/Leszek Szymański)
Mecz Czechy-Polska w TVP1 i TVP Sport (fot. PAP/Leszek Szymański)

Najnowsze

Popularne

W miniony piątek rekordowe udziały osiągnęły TVP1 i TVP Sport. Udziały Jedynki kształtowały się na poziomie 12,3 proc. i były najwyższe od grudnia 2022 roku. TVP Sport zanotował udział na poziomie 2,9 proc. i był najlepszy od początku bieżącego roku. Dużym zainteresowaniem cieszyła się też nowość wiosennej ramówki Telewizji Polskiej – serial „Polowanie na ćmy”. Drugi odcinek w TVP1 oglądało średnio aż 2,2 mln widzów.

Robert Lewandowski: Trudno było wrócić do gry po takim „gongu” [WIDEO]

Trener Fernando Santos uczulał nas, że wrzuty z autu są mocną stroną Czechów - powiedział po meczu eliminacji Euro 2024 Robert Lewandowski. Właśnie...

zobacz więcej

Według danych Nielsen Media w TOP10 najliczniej oglądanych programów weekendu aż 7 należało do Telewizji Polskiej.


Oglądalność meczu Czechy-Polska

 

Hitem weekendu była transmisja meczu eliminacji Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Euro 2024 – 5,6 miliona widzów w momencie największej oglądalności obejrzało mecz Czechy-Polska w TVP1 i TVP Sport.

 

W piątek wieczorem pierwszy mecz reprezentacji Polski w eliminacjach Euro 2024 w TVP1 i w TVP Sport – według – Modelu Oglądalności Rzeczywistej (MOR) obejrzało aż 7,9 mln widzów w momencie najwyższej oglądalności.

 

Czytaj także: Skład Polski na mecz z Czechami


Jak wynika z danych MOR, średnio mecz na obu antenach zgromadził 7,2 mln osób. Zaś według NM mecz Czechy-Polska w TVP1 średnio oglądało 3,4 mln widzów przy udziałach na poziomie 26,5 proc., a w TVP Sport rozgrywką zainteresowało się średnio 1,2 mln widzów przy udziałach na poziomie 9,2 proc. Transmisja meczu znalazła się na pierwszym miejscu w TOP10 najliczniej oglądanych programów weekendu. 

Programy TVP w TOP10. Rekordowa oglądalność w weekend

W niedzielę, 12 lutego – według Modelu Oglądalności Rzeczywistej (MOR) – w momencie najwyższej oglądalności „Sanatorium miłości” w TVP1 obejrzało...

zobacz więcej

Mecz eliminacyjny był także najliczniej oglądaną pozycją dnia spośród wszystkich materiałów TVP dostępnych w internecie. Wynik dla meczu na stronach internetowych to 372 tys. użytkowników i 133 tys. użytkowników w aplikacjach. Jak wynika z danych Gemius, w kategorii sport była to najchętniej oglądana pozycja w roku 2023, jak też od czasu emisji meczów w internecie z mundialu w Katarze.

 

Popularność serialu „Polowanie na ćmy”

 

Nowość wiosennej ramówki Telewizji Polskiej – serial „Polowanie na ćmy” cieszy się zainteresowaniem widzów. Drugi odcinek w TVP1 oglądało średnio 2,2 mln widzów, a udział w paśmie był na poziomie 15,6 proc. W momencie najwyższej oglądalności serial obejrzało 2,3 mln osób. „Polowanie na ćmy” znalazło się na trzecim miejscu w TOP10 najliczniej oglądanych programów weekendu i był liderem w swoim paśmie. Kolejny odcinek już 2 kwietnia o godz. 20:20 w TVP1 oraz na TVP VOD.

 

Weekend w Telewizji Polskiej

 

W weekend widzowie licznie obejrzeli także inne propozycje Telewizji Polskiej. W sobotę dużym zainteresowaniem cieszył się kolejny odcinek najnowszego sezonu „The Voice Kids” w TVP2, który zgromadził 2 mln widzów przy udziałach na poziomie 17 proc.

 


W niedzielę główne wydanie „Wiadomości” w TVP1 obejrzało 2 mln widzów, a udział w paśmie był na poziomie 15,2 proc. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej