RAPORT

Pogarda

Już 10 mld zł wróciło do podatników

Ten rok jest rekordowy zarówno pod względem wysokości wypłat, jak i rozliczonych już deklaracji (fot. gov.pl; Shutterstock)
Ten rok jest rekordowy zarówno pod względem wysokości wypłat, jak i rozliczonych już deklaracji (fot. gov.pl; Shutterstock)

Najnowsze

Popularne

Ministerstwo Finansów poinformowało, że do tej pory podatnicy złożyli za pośrednictwem usługi Twój e-PIT ponad 5 mln deklaracji. Podkreśliło też, że na konta podatników wróciło już ponad 10 mld zł, większość w ciągu 10 dni od złożenia deklaracji.

PIT za 2022 rok. Rozliczenia potrwają do 2 maja

Rozpoczął się okres rozliczeń PIT za rok 2022, który potrwa do 2 maja. Jak podaje Ministerstwo Finansów, w usłudze Twój e-PIT na podatników czekają...

zobacz więcej

W tym roku Twój e-PIT, usługa przygotowana przez Krajową Administrację Skarbową, cieszy się rekordową popularnością. W ubiegłym roku taka liczba deklaracji pojawiła się w systemie miesiąc później – 24 kwietnia. To potwierdza, że podatnicy coraz chętniej korzystają z e-usług i nowoczesnych rozwiązań, które udostępnia im Krajowa Administracja Skarbowa – podkreśla sekretarz stanu w MF, szef KAS mł. insp. Bartosz Zbaraszczuk.


Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom podatników i możliwie szybko przekazujemy im zwrot podatku. Dzięki automatyzacji zwroty z większości zeznań PIT-37 złożonych w usłudze Twój e-PIT trafiają na konta podatników nawet w ciągu 10 dni. W ramach tegorocznych rozliczeń zwróciliśmy już podatnikom ponad 10 mld zł. To zwroty z 5,5 mln złożonych deklaracji – dodaje zastępca szefa KAS wiceminister Anna Chałupa.


Zobacz także: Zapłać podatek w e-Urzędzie Skarbowym przy pomocy BLIK-u


Twój e-PIT działa przez całą dobę i można z niego korzystać na dowolnym urządzeniu podłączonym do internetu. Dostęp do usługi możliwy jest wyłącznie w e-Urzędzie Skarbowym (e-US), na stronie podatki.gov.pl.

Do e-Urzędu Skarbowego można zalogować się Profilem Zaufanym (PZ), e-Dowodem, poprzez bankowość elektroniczną lub aplikację mObywatel. Dodatkowo do samej usługi można zalogować się także danymi podatkowymi.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej