RAPORT

Pogarda

Putin nie dotrzymał słowa. Pekin traci cierpliwość

Xi Jinping i Władimir Putin (fot. PAP/EPA/MIKHAIL TERESCHENKO / SPUTNIK / KREMLIN POOL)
Xi Jinping i Władimir Putin (fot. PAP/EPA/MIKHAIL TERESCHENKO / SPUTNIK / KREMLIN POOL)

Najnowsze

Popularne

Rosja została upomniana przez Chiny w sprawie broni jądrowej – informują rosyjskie media niezależne. Portal Meduza zwrócił uwagę na oświadczenie rzecznika chińskiego MSZ Mao Ninga. Urzędnik, w reakcji na oświadczenie Władimira Putina o rozmieszczeniu na Białorusi taktycznej broni jądrowej wezwał Moskwę do „dyplomatycznego uregulowania kryzysu”.

Putin ma powód do zadowolenia. Odwiedzi go ważny przywódca

Przywódca Chin Xi Jinping chce udać się do Moskwy na spotkanie z Władimirem Putinem – poinformował „The Wall Street Journal”. Do spotkania może...

zobacz więcej

Portal Meduza przypomina, że w trakcie ubiegłotygodniowej wizyty przewodniczącego Chin Xi Jinpinga w Moskwie została podpisana chińsko - rosyjskie deklaracja, w której podkreślono wagę „nierozmieszczania broni jądrowej poza własnym terytorium”.


Kilka dni później, nie zwracając uwagi na wyrażoną w dokumencie wolę, Władimir Putin oświadczył publicznie, że rozmieści rosyjską broń atomową na terytorium Białorusi.


W ocenie niezależnych analityków dyktator pokazał, ile tak naprawdę są warte jego słowa i podpisy, a władze w Pekinie mogły się o tym przekonać osobiście.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej