RAPORT

Pogarda

Ogromne osuwisko w Ekwadorze. Trwają działania ratownicze [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

Co najmniej 16 osób zginęło w niedzielę wskutek osunięcia się ziemi spowodowanego przez ulewne deszcze w Andach w Ekwadorze – poinformowały miejscowe władze. Siedem osób uważa się za zaginione.

Osuwisko w Kolumbii. Wiele ofiar, w tym dzieci

Co najmniej 27 osób zginęło w niedzielę po osunięciu się ziemi na drogę w Pueblo Rico w departamencie Risaralda – poinformował prezydent kraju...

zobacz więcej

Lawina zmiotła część położonego na wysokości ponad 2 tys. metrów n.p.m. miasta Alausi w środkowej części kraju – podała ekwadorska Agencja Zarządzania Kryzysowego. Co najmniej 163 domy zostały całkowicie zniszczone.

 

– Jesteśmy świadkami strasznej tragedii – powiedział minister transportu Ekwadoru Dario Herrera.

 

– Najważniejsze, co musimy zrobić, to wydostać ludzi – dodał.

 

Operacja poszukiwawczo-ratownicza

 

W poniedziałek rano straż pożarna z Guayaquil wysłała swoje jednostki do miasta Alausí w prowincji Chimborazo. Prezydent Guillermo Lasso wezwał miasta Guamote, Chunchi, Riobamba i Cuenca, aby wysłały strażaków do poszkodowanych mieszkańców.

 

W Alausí trwa akcja poszukiwawczo-ratownicza. W działania strażaków włączyła się też ekwadorska policja. Jak poinformowano, jeszcze w niedzielę przed północą udało się uratować sześć osób.

 

Czytaj także: Ogromne osuwisko w Kalifornii. Zablokowany przejazd na autostradzie 


Ulewne deszcze zniszczyły drogi, mosty i inne obiekty infrastruktury w całym Ekwadorze. Prezydent Lasso ogłosił 21 marca stan wyjątkowy w 14 prowincjach najbardziej dotkniętych ulewnymi deszczami i trzęsieniem ziemi, które nawiedziło kraj 18 marca. Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej