RAPORT

Pogarda

Marek Pęk: Marszałek Grodzki nie nadał biegu uchwale w sprawie św. Jana Pawła II

Tomasz Grodzki (fot. PAP/Radek Pietruszka)
Tomasz Grodzki (fot. PAP/Radek Pietruszka)

Najnowsze

Popularne

16 marca senatorowie Prawa i Sprawiedliwości złożyli projekt uchwały w sprawie obrony imienia św. Jana Pawła II – napisał w mediach społecznościowych wicemarszałek Senatu Marek Pęk. Polityk dodał, że „do dziś Tomasz Grodzki nie nadał uchwale biegu, nie ma druku senackiego. Oczywiście chodzi o to, aby uchwała nie była procedowana na najbliższym posiedzeniu Senatu, a może w ogóle. Wstyd!”.

Sejm przyjął uchwałę w w sprawie obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zdecydowanie potępia medialną, haniebną nagonkę, opartą w dużej mierze na materiałach aparatu przemocy PRL, której...

zobacz więcej

9 marca 2023 roku podobną uchwałę przyjął Sejm. 


„Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zdecydowanie potępia medialną, haniebną nagonkę, opartą w dużej mierze na materiałach aparatu przemocy PRL, której obiektem jest Wielki Papież – św. Jan Paweł II najwybitniejszy Polak w historii ”– napisano w uchwale.


Posłowie KO wyciągnęli karty z czytników


Za uchwałą głosowało 271 posłów, 43 przeciw było, od głosu wstrzymało się 4 posłów. Podczas głosowania nad uchwałą 125 posłów Koalicji Obywatelskiej wyciągnęło z czytników elektronicznych karty potwierdzające ich obecność w sali.


„Wyjątkowe tchórzostwo Platformy w głosowaniu nad uchwałą w sprawie dobrego imienia św. Jana Pawła II – wyciągnęli karty z czytników i udają, że ich nie ma. Nie chcą poprzeć, ale brak odwagi, by zagłosować przeciw. Warto odnotować chwalebny wyjątek” – skomentował wówczas Radosław Fogiel .Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej