RAPORT

Pogarda

Znamy kadrę na PŚ w Planicy. Jest debiutant na loty!

W Planicy nie zabraknie Kamila Stocha (fot. PAP/EPA)
W Planicy nie zabraknie Kamila Stocha (fot. PAP/EPA)

Najnowsze

Popularne

Sześciu reprezentantów Polski: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł, Andrzej Stękała i Jan Habdas wystartuje w Planicy w zawodach Pucharu Świata w lotach narciarskich. Dla 19-letniego Habdasa będzie to debiut na mamuciej skoczni.

Kobayashi zwycięzcą loterii w Lahti. Życiowy sukces Polaka

Warunki pogodowe pozwoliły na rozegranie w Lahti tylko jednej serii, w dodatku przeprowadzonej przy tak zmiennym wietrze, że konkurs przypominał...

zobacz więcej

W ostatnią niedzielę Habdas zajął 11. miejsce w konkursie indywidualnym w Lahti, co jest jego największym osiągnięciem w Pucharze Świata.

W porównaniu z ostatnimi zawodami w Lahti, w kadrze reprezentacji Polski doszło do jednej zmiany. Tomasza Pilcha zastąpił Stękała, który w tym sezonie nie wywalczył jeszcze punktów Pucharu Świata.

W czwartek w Planicy rozegrane zostaną kwalifikacje do piątkowego konkursu indywidualnego. Na sobotę zaplanowano rywalizację drużynową, a na niedzielę - finał sezonu z udziałem czołowej trzydziestce klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Prawo startu w tym konkursie będą mieli Żyła, Stoch i najprawdopodobniej Wąsek, który obecnie zajmuje 31. miejsce w cyklu.

W Planicy zabraknie wicelidera Pucharu Świata Dawida Kubackiego, który przedwcześnie zakończył sezon ze względu na problemy zdrowotne swojej żony Marty.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej