RAPORT

Pogarda

„To przepis na porażkę”. Poseł Polski 2050 ostro o pomyśle wspólnej listy

Szymon Hołownia i Michał Gramatyka (fot. PAP/Piotr Nowak)
Szymon Hołownia i Michał Gramatyka (fot. PAP/Piotr Nowak)

Najnowsze

Popularne

Wybory są w październiku, nie wiadomo, co czas przyniesie. Szymon Hołownia też nie wyklucza w dalszym ciągu scenariusza wspólnego startu całej opozycji, aczkolwiek z naszych badań wynika, że to jest murowany przepis na porażkę, że zdecydowanie lepiej będzie wygrać te wybory wtedy, kiedy wystartują dwie listy opozycyjne – mówił w Programie 1 Polskiego Radia poseł Polski 2050 Michał Gramatyka .

Polityk PO o terrorze Tuska: Nie możemy podważać pomysłu jednej listy

– Szymon z Władkiem przyjdą do nas w maju–czerwcu prosić, żebyśmy ich przyjęli na listy, kiedy będą pukać w próg wyborczy. Ale wtedy już będzie za...

zobacz więcej

Polityk stwierdził, że „jest bardzo duże parcie na jedną listę opozycji, ale nikt nie zadaje sobie pytania, czy ta lista wygra wybory, czy nie”.


– Przykład Węgier powinien być dla nas napomnieniem, tam opozycja poszła do wyborów na jednej liście i przegrała wszystko z kretesem – podkreślił. Michał Gramatyka zaznaczył, że start Polski 2050 razem z Platformą Obywatelską nie jest wykluczony, ale dużo bardziej prawdopodobny jest scenariusz porozumienia Polski 2050 z PSL-Koalicją Polską. 


– To bardzo ciekawy proces, dwie skrajnie różne organizacje polityczne porozumiewają się właśnie po to, by wypracować dobrą ofertę dla Polek i Polaków. Z PSL różni nas wszystko, oni są bardzo na prawo, my troszkę na lewo od centrum, a mimo to siadamy do stołu po to, żeby wypracować, co nas łączy, zacząć tworzyć wspólną listę – mówił.Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej