RAPORT

Pogarda

Niemcy „jakąś władzą” w czasie II wojny światowej? Kuriozalne nagranie Tuska

Zaskakujące słowa Tuska (fot. tt/@donaldtusk)
Zaskakujące słowa Tuska (fot. tt/@donaldtusk)

Najnowsze

Popularne

Donald Tusk na Górze św. Anny złożył kwiaty w hołdzie powstańcom śląskim. – Oddawali życie za polskość – powiedział. – A później przychodziła jakaś władza i jakże często z podłości albo zwykłej głupoty odmawiała im polskości – dodał szef Platformy Obywatelskiej mówiąc o niemieckich okupantach w czasie II wojny światowej.

„Rozumiesz Jezusa Chrystusa, to nie możesz głosować na PiS”. Patriotyzm według Tuska

Jesteś katolikiem, chcesz przestrzegać dekalogu, rozumiesz Jezusa Chrystusa, to nie możesz głosować na PiS czy Konfederację – mówił w sobotę w...

zobacz więcej

– Jestem na Górze św. Anny, złożyłem przed chwilą kwiaty w hołdzie Śląskim Powstańcom. Oddawali krew i życie za polskość tej ziemi, za swoją polskość – mówi szef PO na nagraniu zamieszczonym na Twitterze. 

 

A później przychodziła jakaś władza i jakże często z podłości albo zwykłej głupoty odmawiała im polskości. Tak było na Śląsku, tak było na Pomorzu – wyliczał szef PO. 

 

Polityk najpierw skasował nagranie, po czym znowu je udostępnił, tym razem z poprawionymi literówkami. Internauci zwrócili uwagę, że „jakąś władzą” Tusk określił niemieckich okupantów, którzy najechali podczas II wojny światowej polskie ziemie i okupowali je przez kolejnych kilka lat. 

 

Niemcy nie byli w Polsce „jakąś władzą”. Niemcy byli w naszym kraju brutalnymi okupantami, którzy wciąż nie spłacili swojego długu wobec Polaków – skomentował słowa Tuska szef portalu tvp.info Samuel Pereira. 


Sosnowiec: Tusk wściekł się na pytanie o film „Nasz człowiek w Warszawie”. Zaczął krzyczeć

Donald Tusk, który pozwał Telewizję Polską i dziennikarza Marcina Tulickiego za film „Nasz człowiek w Warszawie”, pytany o to na spotkaniu w...

zobacz więcej

Tusk: Z jakiej paki?


Kilka dni temu podczas spotkania z mieszkańcami Bytomia Donald Tusk w zaskakujący sposób wypowiedział się na temat reparacji od Niemców, których domaga się Polska. 

   

Pytanie zadał je mężczyzna, którego przodkowie – jak opowiadał – zostali wysłani na roboty przymusowe; zarzucał on politykom PO, że wyśmiewają starania o reparacje. 

   

Tusk odpowiadał, że nie wypowiadał się w sposób ironiczny o reparacjach i się z nich nie śmieje, śmieje się natomiast z działań obecnego rządu w tej sprawie, a jego ugrupowanie przed wieloma laty poparło pierwszą uchwałę w sprawie reparacji. Wyraził też wątpliwość, dlaczego ów mężczyzna miałby w ogóle otrzymać reparacje. 

  

Pan mówi, że nawet nie chodzi o to, żeby pan dostał te reparacje. Pan w ogóle z jakiej paki miałby dostać reparacje wojenne, panie – zwrócił się do mężczyzny polityk PO. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej